Mezinárodní projekt EDISON

Co znamená projekt EDISON?

Education – Drive – Internationality – Students – Opportunity – Network

Projekt EDISON, který organizuje mezinárodní studentská organizace AIESEC na školách v České republice, spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky a tradicemi jiných zemí, a stali se tak generací prolamující stále se prohlubující mezikulturní bariéru. Vizí projektu je tolerance a společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy. Zahraniční stážisté vytvářejí multikulturní prostředí, oživují výuku a zvyšují zájem našich náctiletých o studium v zahraničí a v neposlední řadě učí studenty nebát se odlišného.

Na naší škole probíhají setkání se zahraničními stážisty již od roku 2015. Mohli jsme přivítat studenty z 18 zemí světa, například z Peru, Egypta, Mexika, Gruzie, Číny, Indie, Indonésie, Malajsie, Japonska a mohli bychom jmenovat další. Stážisté jsou studenti vysokých škol, kteří chtějí poznat a na vlastní kůži zakusit život a kulturu střední Evropy, a i proto jsou ubytování v rodinách našich studentů.

Čtvrtý ročník mezinárodního projektu ve školním roce 2017/18

2015/2016
Druhé setkání s Edisonem Přivítali jsme studenty z Číny, Gruzie, Indie, Iránu, Peru a Tunisu. Seznámit s životem běžného smrtelníka v těchto pro nás… více