Nejlepším sportovcem roku 2016 - 2017 byl komisí TEV zvolen žák třídy E3 Nestor Boyko.

Nestor byl členem a oporou atletického družstva, které vyhrálo okresní kolo poháru Corny a bylo třetí v krajském kole. Dále jako tahoun s basketbalovým týmem vyhrál basketbal 17. listopadu, okresní kolo středoškolského basketbalu a basketbal 3 + 3. Druhé a třetí místo obsadil s basketbalisty na krajském kole a na středoškolské soutěži mladších dorostenců. Posledním úspěchem tohoto vynikajícího sportovce bylo druhé místo ve skoku vysokém a třetí místo se štafetou 4 x 100 m. na atletických závodech O Pohár primátora v Karlových Varech.

Gratulujeme ti Nestore a děkujeme za příkladnou a skvělou reprezentaci SPŠ Ostrov. Za tyto skvělé výkony obdržel žák Nestor Boyko z rukou pana ředitele peněžitou poukázku v hodnotě 500,- Kč.

Mgr. Václav Klečka ml.

 

Nejlepším sportovcem roku 2015 - 2016 byl komisí TEV zvolen student třídy S2 Jakub Čepelák. Byl členem družstva, které obsadilo 5. místo na republikovém finále v basketbalu 3+3 v Brně, stal se vítězem okresního a krajského kola v plavání (člen družstva), v dalších turnajích basketbalu patřil k platným hráčům družstva (turnaj k 17. listopadu, okresní a krajské kolo v basketbalu ). Díky největší porci bodů, přispěl k vítězství ve středoškolské olympiádě okresu Karlovy Vary, které se po 5 letech podařilo obhájit.

Jakub Čepelák patří svým chováním, příkladným a skromným vystupováním k vzorným studentům SPŠ Ostrov. Od ředitele školy obdržel k tomuto titulu poukázku v hodnotě 500,- Kč, gratulujeme.

Komise TEV

 

Sportovcem SPŠ Ostrov za školní rok 2014/2015 byl členy kabinetu TEV zvolen kapitán atletického týmu Marek Ptáček (I4). Naše atletické družstvo se jako jediný sportovní kolektiv v letošním roce probojovalo do republikového finále, kde obsadilo skvělé 12.místo. Marek Ptáček přinášel ve všech kolech (okresní, krajské, republikové) největší porci bodů pro tým a i svým přístupem byl dobrým příkladem zvláště pro nováčky. Marek se dále s úspěchy účastnil i dalších soutěží jako byl přespolní běh, Pohár primátora Karlových Varů v atletice nebo Juniorský maraton. Kromě titulu nejlepší sportovec za letošní školní rok obdržel od ředitele školy také poukázku na nákup zboží v hodnotě 500,- Kč. Blahopřejeme.

 

za kabinet TEV Mgr. Ivan Závora

 

Sportovcem Střední průmyslové školy školního roku 2013/14 byl komisí tělesné výchovy zvolen žák třídy AT4A Milan Šochman.

Milan byl kapitán družstva atletů, které zvítězilo v okresním i krajském kole Poháru Corny a probojovalo se na republikové finále do Břeclavi. Zde dosáhl Milan nejhodnotnějšího výsledku, když ve vrhu koulí obsadil skvělé 6.místo. Kromě vrhu koulí Milan ještě reprezentoval školu ve skoku dalekém a ve štafetě. Na celý tým pak Milan působil pozitivně i svým chováním a vystupováním. Titul sportovce roku si tak bezpochyby zaslouží. Od ředitele SPŠ Ostrov dostal Milan k tomuto ocenění ještě poukázku na nákup zboží v hodnotě 500,- Kč.

za komisi TEV Mgr. Ivan Závora

 

Sportovcem  školního roku 2012 - 2013 byl "komisí" tělesné výchovy zvolen žák třídy L2 Patrik Veselý.

Patrik si tuto volbu zasloužil těmito výkony:

  • člen vítězného družstva atletů v okresním kole Poháru Corny (vyhrál zde běh na 100 m a štafetu) a člen stříbrného družstva v kole krajském
  • člen vítězného družstva plavců v okresním kole (vyhrál zde 50 m kraul a štafetu) a člen stříbrného družstva v kole krajském
  • obsadil druhé místo ve školním kole Vánoční laťky, okresní kolo stejné soutěže vyhrál v jednotlivcích i ve družstvech
  • vyhrál školní soutěž "Běh do schodů" v novém traťovém rekordu
  • člen stříbrného družstva atletů v soutěži o "Pohár primátora Karlových Varů"
  • držitel několika školních rekordů
  • navíc pomáhal zabezpečit lyžařský kurz pro 1. ročníky jako pomocný instruktor

Mgr. Ivan Závora a Mgr. Václav Klečka - vyučující TEV

Sportovcem školního roku 2011 - 2012 byl "komisí" tělesné výchovy zvolen Filip Hasenöhrl, který dosáhl těchto sportovních úspěchů:

1) člen družstva SPŠ Ostrov, které se umístilo na 13. místě v republikovém finále soutěže ve stolním tenise, v jednotlivcích obsadil Filip dělené 5.-8.místo

2) člen družstva SPŠ Ostrov, které skončilo na 10. místě v republikovém finále soutěže v silovém víceboji, v jednotlivcích obsadil Filip 20. místo

3) člen družstva SPŠ Ostrov, které vyhrálo krajské kolo v soutěži v plavání (republikové finále se v loňském roce nekonalo)

 

Filip byl tedy v loňském školním roce jediným žákem SPŠ Ostrov, který se úspěšně zúčastnil dvou republikových finále v Olympiádě středních škol a třetí mu uniklo jen proto, že se republikové finále v plavání koná jednou za dva roky

Mgr. Ivan Závora a Mgr. Václav Klečka - vyučující TEV


spš - ostrov fotogalerie