Výsledky SOČ

Středoškolská odborná činnost 2015

Stejně jako v minulých letech, i na jaře 2015 se žáci SPŠ Ostrov prosadili po svých úspěších ve školním kole v krajském kole Středoškolské odborné činnosti, které tradičně proběhlo v Chebu. A opět ve vybraných kategoriích prokázali, že se s nimi musí počítat.

V kategorii Matematika skončil na pěkném druhém místě v kraji Ondřej KUBÍČEK (E2) s prací pojednávající o Archimédových výpočtech Ludolfova čísla dnešní technikou. Do kategorie Fyzika se svojí prací zasáhl Grigorij PONIMATKIN (L3), jehož práce s názvem Potlačení produkce půvabných částic v modelu HYDJET++ vznikla ve spolupráci s ČVUT a dalšími institucemi nejen České republiky a skončila po zásluze na prvním místě. Na celorepublikové přehlídce uskutečněné v druhé polovině června v Praze se tato práce umístila na velmi pěkném 5.místě, což je pro naši školu zatím nejlepší umístění ve všech ročnících SOČ.

V kategorii Tvorba výukových pomůcek, didaktická technologie se do krajského kola dostaly dvě práce, větší úspěchy slavil Filip KOHEL (I4) s prací PC utilita IP Calculator a Converter + Netwirk Problematics, Tomáš HRABĚ (I4), druhý ze školního kola, se musel se svým výukovým programe Son of Lightning spokojit se třetím místem.

První zkušenosti s prezentacemi před porotou si vyzkoušela dvojice prvního ročníku Technického lycea Tereza KREJNICKÁ a KRYŠTOF ZÍKA, ti dva se pokusili zmapovat ve vybraných základních školách regionu Užití slangových výrazů v současném školství. Tentokrát to na stupně vítězů nebylo, ale porovnání s konkurencí jim oběma přineslo řadu zajímavých postřehů.

Tradiční kategorií, v níž se v krajském kole naši žáci prosazuji, tvoří Informatika. V letošním roce zvítězil v této kategorii David PROVAZNÍK (I4) s prací nazvanou Informační systém školy, na místě druhém se v kraji umístil Štefan PROKOP (I4), který se zaměřil na vytvoření aplikace On-line testy. Je velkou škodou, že čerstvý absolvent školy David Provazník již neabsolvoval celorepublikové finále, i tam jeho práce měla možnost být na předních místech.

Všem, kteří se do světa SOČ vydali a byli ochotni udělat něco navíc, se sluší poděkovat za skvělou reprezentaci školy, velké díky patří rovněž učitelům, kteří se coby vedoucí prací na úspěchu svých svěřenců podíleli.

 

spš - ostrov fotogalerie