Pohár Primátora 2016

Ve středu 8. 6. 2016 proběhly v Karlových Varech na stadionu bývalého AC Start atletické závody o Pohár Primátora KV. Naši školu perfektně reprezentovali Jan Ullmann z E1, který vyhrál běh na 100m a skok daleký, dalšího vítěze jsme měli v hodu oštěpem, kde překvapil Nestor Boyko (E2), který závodil poprvé s tímto náčiním a hodil skvělých 40m v kouli obsadil 3. místo. Martin Dušek z AT3A obsadil dvě krásná druhá místa ve vrhu koulí a ve skoku vysokém. Třetí na výšce byl Andrej Pogosjan z AT3B. Tomáš Fišer z I1 vybojoval třetí místo v běhu na 100m a pod stupněmi vítězů skončil stejně jako Jan Valtr z AT1 ve skoku dalekém.

Naše sprinterská štafeta 4x100m ve složení Ullmann, Fišer, Růžička a Pogosjan doběhla druhá.

Na dlouhé tratě jsme propadli a to jak na 1500m tak i na 3000m, kde nás reprezentovali Rokůsek (ES4), Dominik Groh (I2) a David Štefanov (L1), Plachý (S3). Nebýt zranění Šarocha na 400m, kde běžel i Vojta Nováček z AT3B, vyhrála by naše škola celé závody.

V konečném součtu bodů nám totiž na první příčku chyběly pouze dva body, kdy 1. místo obsadili závodníci SpGš a Gymnázium KV s počtem bodů 123,2, naši kluci měli 121,1 bodů. Velká škoda, ale také velký dík za reprezentaci školy.