Vítězství našich šachistů v kraji

Ve středu 10. února 2016 jsme ve spolupráci s MDDM Ostrov organizovali krajské kolo v šachu družstev žáků SŠ. Soutěž letos vynechali tradiční účastnicí - gymnázia ze Sokolova, Karlových Varů a Mariánských Lázní, a tak se o vítězi rozhodovalo pouze mezi SPŠ Ostrov a ISŠTE Sokolov. Naši šachisté vyhráli všechny partie a ziskem 16 bodů v krajském kole zvítězili, čímž si zabezpečili postup do celostátního kola. Na 2. místě skončilo družstvo ISŠTE Sokolov A a na 3. místě ISŠTE Sokolov B.

O úspěch naší školy se zasloužila čtveřice: Petr Čaloun (I3), Patrik Frai (AM2), Miloš Dědek (E3) a Jan Rezek (E3). V celostátním kole by měla tým v pozici náhradníka posilnit ještě Kateřina Bartošová (L1).

Děkujeme všem zúčastněným hráčům za vzornou reprezentaci svých škol a sportovní přístup ke hře. Velké díky patří též MDDM Ostrov za vytvoření velice hezkého zázemí pro hru a SPŠ Ostrov za věnování medailí a poháru pro vítěze.