Sportovní úspěchy studentů 2016 - 17

Pohár primátora

Ve středu 7.6.2017 proběhly v Karlových Varech tradiční atletické závody Pohár primátora. Letos se účastnilo celkem sedm středních škol z Karlových Varů a okolí. Naši chlapci bojovali, ale tentokrát se jim bohužel tolik nedařilo.

Za zmínku stojí výkony Nestora Boyka (E3), který byl druhý ve skoku vysokém(172 cm) a třetí se štafetou 4x100 m. Dále se dařilo Milanovi Ažaltovičovi (S2), který byl druhý na 400 m a Kubovi Moravčíkovi, 2. místo ve skoku dalekém výkonem 549 cm, ovšem zklamáním pro nás byl Honza Ullmann (E2), který sice běžel perfektně 100 m(11,2s), ale pokazil dálku, kde skočil pouhých 512 cm a se štafetou doběhl na 3. místě.

Ostatní závodníci podali průměrné výkony a i proto naše škola obsadila až čtvrté místo.

Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony.

Nestor Boyko při skoku vysokém.

Jakub Moravčík při skoku dalekém.

Jan Ullmann běh na 100 m.

Tomáš Szmitek vrhá koulí.

 


Mgr. Václav Klečka ml.

Pohár Josefa Masopusta

Ve středu 10. a ve čtvrtek 11.5., proběhlo v Karlových Varech okresní kolo PJM ve velkém fotbalu. Ze středeční skupiny postoupilo do čtvrtečního finále První české gymnázium KV a ve čtvrtek odehrála skupinu naše škola.

Celkem jsme hráli čtyři zápasy, ve kterých jsme porazili 3:0 SOU Toužim, 4:0 SOU stravování a služeb KV a remizovali jsme 0:0 s favorizovanou SOU stavební KV. Díky těmto skvělým výsledkům a i díky skóre jsme vyhráli čtvrteční skupinu a postoupili do finále.

Ve finále jsme se utkali s již zmiňovaným vítězem středeční skupiny. Bohužel gymnázium bylo nad naše síly, a tak jsme prohráli 0:3.

Kluci podali skvělý výkon a patří jim velký dík.

Mgr. Václav Klečka ml.

Pohár města Ostrova

Ve čtvrtek 4. května proběhlo na MDDM Ostrov již tradiční sportovní klání mezi naší školou a Gymnáziem Ostrov. Minulý rok jsme tento sportovní den, který se hraje napříč ročníky od 1. do 3., vyhráli. Soupeří se ve fotbalu, volejbalu, nohejbalu, basketbalu a nohejbalu. Jako každý rok se jednalo o velkou bitvu, kde byla znát velká rivalita jediných dvou ostrovských středních škol. Bojovalo se až do samého konce a v celkovém součtu, kdy za vítězství byly 2 body a za remízu 1 bod, jsme vybojovali 10 bodů, zatímco gymnázium bodů 14. Vítězství jsme bohužel neobhájili, ale ostudu naši chlapci rozhodně neudělali, všichni podali skvělý výkon, za což jim jménem školy děkujeme a věříme, že příští rok opět vyhrajeme.

Mgr. Václav Klečka ml.

Vítězná tažení basketbalistů

V měsíci dubnu se naši basketbalisté zúčastnili celkem čtyř turnajů. Nejdříve zvítězili v okresním kole basketbalu 5 členných družstev (okres KV), následně v krajském kole podlehli až ve finále Gymnáziu Sokolov a obsadili tak druhou příčku.

V basketbalové modifikaci 3+3 však nenašli ani v okrese a ani v kraji přemožitele a s přehledem zvítězili (škoda, že letos není republikové finále). Ve všech zápasech střídavě nastupovali : Boyko, Rajzl, Štěpánek, Dicze, Čepelák, Boukal a Nguyen.

Hoši děkujeme.

Silový čtyřboj

Konec měsíce března patří již tradičně silovému čtyřboji. Okresní kolo proběhlo v Karlových Varech a naši chlapci ho suverénně vyhráli. Postoupili do krajského kola, kde již byla větší konkurence, ovšem kluci se nezalekli a v sestavě Červínek(S4), Šíma(I2), Domalíp(AT2) a Veitl(L3) vyhráli.

Tahounem týmu se stal Václav Šíma, který krajské kolo vyhrál, druhý skončil Lukáš Veitl a čtvrtý Tonda Červínek. Zejména díky těmto skvělým umístěním jsme postoupili na republikové finále do Karviné. Do Karviné jsme museli upravit sestavu, jelikož Tonda Červínek musel jít psát písemnou maturitní práci. Skvěle ho nahradil Ondra Koročinský(I2) a i s ním v sestavě kluci nakonec vybojovali krásné 15. místo ze šestnácti zúčastněných týmů celé republiky.

Všem chlapcům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a blahopřejeme jim k úspěchu.

Více fotografií z Karviné lze nalézt na facebookovém profilu silového čtyřboje v Karviné.

Mgr. Václav Klečka ml.

Velikonoční běh do schodů

Florbal

Šestého dubna proběhlo v Karlových Varech okresní kolo florbalového turnaje chlapců. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 středních škol z Karlovarska. Organizátoři je rozdělili do třech skupin, dvě skupiny po čtyřech a jedna po třech.Hrálo se v hale míčových sportů u KV arény na dvou hracích plochách. Naši kluci ve skupině jednou prohráli a postoupili ze druhého místa do vyřazovacích bojů.

Utkali se s favorizovanou Obchodní akademií KV, kterou senzačně porazili a postoupili do finálové tří členné skupiny. Skupinu tvořily školy: SOU stavební KV, První české gymnázium KV a naše škola. V této skupině se hrálo systémem každý s každým, chlapci SPŠ Ostrov vše vyhráli a po řadě let obsadili perfektní první místo. Společně s Prvním českým gymnáziem KV postoupili na krajské kolo do Chebu.

Okresního kola se o den déle zúčastnila i naše děvčata, která skončila na čtvrtém místě.

V Chebu se hrál úplně jiný florbal a úroveň hry byla podstatně vyšší. Do turnaje postoupilo celkem šest týmů, a sice první dvě mužstva z Karlovarska(PČG KV, SPŠ Ostrov), Sokolovska(Gym Sokolov, Gym Chodov) a Chebska(Gym Cheb, Mariánské Lázně). Mariánské Lázně nedorazily, takže se vytvořila skupina pěti týmů a hrálo se každý s každým. Naši kluci dokázali vyhrát pouze jeden zápas a obsadili tak 4. místo.

Z vítězství se radovalo Gymnázium Sokolov. Všem reprezentantům a reprezentantkám děkujeme za předvedený výkon a přejeme mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

Mgr. Václav Klečka ml.

Badminton

Koncem února proběhlo okresní kolo badmintonového turnaje, kterého se účastnily dvě dvojice hráčů z naší školy. Loňští krajští vítězové Kubánek s Pekkou ze třídy L2 a sourozenecká dvojice Nguyen z E3 s Vu Nguyen Hoang Longem z I4.

Kluci byli rozděleni do skupiny A a skupiny B, zatímco obhájci krajského triumfu postoupili dál, sourozencům se tolik nedařilo a vypadli již ve skupině. Kubánek s Pekkou postoupili mezi prvních šest a utkali se o celkové umístění. Všichni kdo postoupili ze skupiny, šli automaticky do krajského finále.

Kluci nakonec obsadili až čtvrtou příčku kdy nestačili na týmy SOU stavební(dvě dvojice) a První české gymnázium KV. Krajské finále se konalo 9.3. a kromě šesti družstev z Karlovarska, dorazily i dvě dvojice z Chebu. Mezi osmi týmy, které vytvořily jednu skupinu, hrálo se systémem každý s každým, obsadili naši chlapci krásnou třetí pozici.

Nebýt taktizování ze strany SOU stavební a lepší organizace, skončili by kluci dokonce druzí. Klukům děkujeme za skvělou reprezentaci SPŠ Ostrov.

Mgr. Václav Klečka ml.

Školní kolo silového víceboje

Ve středu 8.3.2017 proběhlo tradiční školní kolo silového víceboje, soutěže se celkem účastnilo 14 závodníků, ze kterých vyšla trojice nejlepších. Pořadí skončilo shodou okolností stejně jako vloni, první byl Vašek Šíma z I2, druhý Dominik Domalíp z AT2 a třetí Tonda Červínek z S4. Tato trojice bude naši školu reprezentovat na okresním kole SŠ, plus závodník na čtvrtém místě Lukáš Veitl z E3.

Výsledková listina

Mgr. Václav Klečka ml.

Okresní a krajské kolo v plavání

Ve čtvrtek 15. prosince proběhlo v Karlových Varech okresní kolo v plavání chlapců, naši kluci minulý rok tyto závody vyhráli, a tudíž se snažili na úspěch navázat. Naše družstvo složené z pěti plavců (Adam Rau - E1, Jakub Čepelák - S3, Lukáš Tesař - L4, Filip Klier a Jan Libra - S2)

bojovalo až do poslední chvíle s kvalitní konkurencí. Nakonec bylo poraženo pouze Prvním českým gymnáziem KV, které kluky celkem jednoznačně přeplavalo. Umístili jsme se na postupovém druhém místě. V úterý 17. ledna jsme odjeli hájit čest naší školy na krajské kolo do Aše. Na krajské závody musí být v sestavě družstva o jednoho plavce navíc, a tak jsme do naše družstva na nominovali ještě Maxe Dobeše z S2.

Loňské krajské kolo jsme také vyhráli, jen se k naší smůle nepostupovalo na republikové finále. Letos jsme byli natěšeni a připraveni bojovat i s favorizovaným Prvním českým gymnáziem, jelikož tentokrát vítěz postupoval do Litoměřic na republikové finále. Kvalitativně na to kluci rozhodně měli, nicméně ještě než jsme se pustili vůbec do nějakých bojů, zradil nás jeden plavec, který vůbec nedorazil k autobusu.

Jakub Čepelák z S3, který nám jindy perfektně plave znak, nepřišel a připravil tak kluky o nadějné umístění. V Aši jsem se s pořadateli domluvil, naštěstí nás nediskvalifikovali, ovšem rovnou jsme (pouze s pěti závodníky) byli pasováni na poslední dvě místa, protože Gymnázium Aš mělo také pouze 5 závodníků. Kluci se nenechali znechutit a plavali skvěle, myslím si, že být v plném počtu určitě jsme na vítězství měli. Závody dle očekávání vyhrálo První české gymnázium KV, naši kluci skončili pátí.

Výborně plavali Filip Klier - 1. místo kraul, Max Dobeš - 2. místo kraul, Lukáš Tesař - 2. místo motýl, Adam Rau - 2. místo prsa a Jan Libra plaval statečně znak.

Všem klukům děkujeme za výbornou reprezentaci a doufáme, že se nám to za dva roky povede a postoupíme na republikové finále, rozhodně je to v našich silách.

Mgr. Václav Klečka ml.

Turnaj v halovém fotbalu Německo

V pondělí 9.1. naši žáci zavítali do německého Greizu na 36. Rudi - Geiger - Turnier im Hallenfusball.

V loňském roce jsme tento turnaj vyhráli a letos jsme se snažili titul obhájit. Ve značně improvizované sestavě, někteří hráči nemohli jet, nebo jsou zranění, kluci pouze s jedním náhradníkem podali výborný a bojovný výkon.

Jediný fotbalista z loňské sestavy Vojta Nováček(AT4B) dovedl jako kapitán náš tým složen z brankáře Jana Nádeníčka(E3), Milana Ažaltoviče(S2), Davida Žitného(I1), Tomáše Klapucha(L2) a Martina Kruliše(S3) k celkovému druhému místu.

Všem klukům děkujeme za výbornou reprezentaci školy v zahraničí a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

Mgr. Václav Klečka ml.

Vánoční laťka

Letos proběhl již 6. ročník tradičního vánočního turnaje ve skoku vysokém. Vítězství obhájil výkonem 166 cm (5. ročník 180 cm) Andrej Pogosjan (AT4B), druhé místo Martin Dušek (AT4A) a třetí byl Jirka Rajzl (E3).

Mgr. Václav Klečka

 

Vánoční turnaj
Vánoční turnaj ve stolním tenisu vyhrála Tereza Krejnická L3, druhé místo vybojovala MichaelaZimmermanová  L3 a třetí místo Lucie Bajcurová  L2. Děvčata předvedla skvělý výkon a právem si zasloužila finanční poukázky.
Mgr. Václav Klečka

Vánoční turnaj

Vánoční turnaj ve stolním tenisu vyhrála Tereza Krejnická L3, druhé místo vybojovala MichaelaZimmermanová  L3 a třetí místo Lucie Bajcurová  L2.

Děvčata předvedla skvělý výkon a právem si zasloužila finanční poukázky.

Mgr. Václav Klečka

 

 

Úspěch skokanů do výšky

Družstvo SPŠ Ostrov zvítězilo v jubilejním 30.ročníku Vánoční laťky na keramce a překvapivě chlapci obsadili první tři místa (Boyko, Dušek, Pogosjan), čtvrtým členem družstva byl Odigie.

Hoši, děkujeme.

Mgr. Václav Klečka

Halový fotbal

Ve čtvrtek 8. a v pátek 9. prosince proběhl halový turnaj ve fotbalu, naše škola se tentokrát zúčastnila v zastoupení obou pohlaví. Ve čtvrtek hráli chlapci, kteří vyhráli svou skupinu, postoupili do vyřazovacích bojů, kde ovšem nestačili na mužstvo 1. českého gymnázia KV a prohráli 1:2, celkově obsadili dělené 5. místo.

 

Reprezentovali: Poláček, Nováček, Jílek, Lazarev, Ažaltovič, Groh, Žitný, Kruliš a Klapuch.

 

Celý turnaj vyhrálo SOU stavební.

V pátek přišla na řadu děvčata, která hrála dobře, ale bohužel nepostoupila ze skupiny, kde pouze jeden zápas vyhrála a celkově obsadila dělené 4. místo.

Všem, kteří reprezentovali školu děkujeme.


Mgr. Václav Klečka ml.

Okresní kolo chlapců ve volejbalu

V úterý 6. prosince, proběhlo v Karlových Varech okresní kolo chlapců ve volejbalu, turnaje se účastnilo celkem devět družstev, rozdělených do třech skupin. Naši chlapci sehráli skupinu se SOU stravování a služeb, kterou porazili jasně dva nula na sety. Druhý zápas ve skupině bojovali s Logistickou školou Dalovice, za stavu 1:1 na sety se hrál třetí rozhodující set do 15.

Kluci vedli 11:7, ovšem slibný náskok prohospodařili a prohráli 1:2. Jelikož do finále postupovali pouze vítězové jednotlivých skupin, naši se dále neprobojovali a tak skončili na konečném děleném 4. místě. Celý turnaj vyhrálo První české gymnázium KV.

Děkujeme klukům, kteří reprezentovali, jmenovitě: Pekka, Skořepa, Žůrek a Kubánek(všichni L2), Kubálek(AM2), Kovařík(AT4A), Drahokoupil(S2) a Künzel(E4).

Mgr. Václav Klečka ml.

Basketbal - okresní kolo kategorie VI

22. listopadu 2016 se konalo okresní kolo kategorie mladšich studentů v basketbalu. Družstvo složené převážně z amaterských basketbalistů (kromě Boyka Nestora), bojovalo až do finálové skupiny. Chlapci jednou prohráli a obsadili 3. místo. Za reprezentaci patří dík : Boykovi, Klapuchovi, Nguyenovi, Slezákovi, Borůvkovi a Pastorovi.

 

Mgr. V. Klečka

 

Turnaj 17. listopadu v basketbalu v Karlových Varech

Družstvo dívek, které obsadilo 6. místo na turnaji 17. listopadu v basketbalu v Karlových Varech. Zleva Dobošová, Křížová, Ivanova, Bajcurová a Trousilová.

Družstvo chlapců, vítěz turnaje 17. listopadu v Karlových Varech. Zleva stojí Dicse, Boyko, Čepelák, Rajzl, Štěpánek. Klečící Slezák a Nguyen.

Turnaj ve stolním tenisu

Poslední říjnový týden proběhlo v Karlových Varech okresní kolo ve stolním tenise. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek, ve složení : Krejnická, Zimmermannová, Bartošová a Křížová.

Chlapci hráli ve složení : Šedivec, Fasl a Šmíd.

Obě družstva bojovala o postup do krajského kola. Letos však ani jedno družstvo nepostoupilo, přičemž dívky skončily na 4. místě a chlapci o příčku níže. Bojovnost nelze upřít, ale letošní úroveň byla vysoká. Dík reprezentantům za hájení barev naší školy.

Mgr. V. Klečka

Přespolní běh

V pátek 30.9 pořádala naše škola opět již tradiční přespolní běh. Běželo se v ostrovském zámeckém parku, kde se tentokrát sešlo devět klučičích a sedm holčičích družstev.

SPŠ Ostrov postavila obě družstva, za děvčata vyběhla Trousilová a Křížová z L4 a Zimmermanová z L3. Holky běžely hezky a vybojovaly páté místo.

Chlapci ve složení Klouda E2, Vdoviak L1, Newiak S1, Plachý S4 a Boyko E3 doběhli na konečném čtvrtém místě, kdy nejlépe doběhl Míra Vdoviak a to na stejném čtvrtém místě.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy

Hromadný start děvčat

Dobíhají naše holky v pořadí Trousilová, Křížová a Zimmermanová

Hromadný start kluků

Celkový vítěz závodu za Spgš a gymnázia KV, která vyhrála i celkově mezi chlapci

Mgr. Václav Klečka ml.

Fotbal

Ve čtvrtek 22.9 proběhlo na hřišti 1. FC Karlovy Vary okresní kolo ve velkém fotbalu. Startovat mohla věková kategorii 1999 a mladší. Hrálo se ve dvou dnech a sice v úterý a ve čtvrtek. Naše škola hrála ve čtvrtek společně se třemi dalšími týmy. Hrálo se systémem každý s každým jednou 25 minut. Tato doba se nám stala osudnou. První zápas naši kluci pouze remizovali 0:0 s Gymnáziem K. Vary, druhý zápas proti Střední pedagogické škole dostali ke konci zápasu nešťastný gól a prohráli 0:1. Poslední zápas jasně vyhráli 3:0 nad SOU Stavební. Bohužel tyto výsledky stačily pouze na třetí místo. První hrací den vyhrála Obchodní akademie KV a druhý den Střední pedagogická škola a gymnázium KV. Tato dvě mužstva postoupila do krajského kola. Za předvedený výkon klukům děkujeme.

Mgr. Václav Klečka ml.

Středoškolský atletický pohár Corny

Ve středu 14.9. proběhl v Karlových Varech atletický pohár. Okresního kola se účastnilo sedm dívčích a pět chlapeckých týmů. Naše škola měla poprvé ve své novodobé historii i dívčí družstvo. Děvčata v žádném případě neudělala ostudu a obsadila krásnou pátou příčku, vzhledem k tomu, že je u nás ve škole omezený počet dívek je toto umístění velkým úspěchem.

Kluci ve své kategorii vévodili a nakonec jasně vyhráli a vybojovali postup do krajského finále.

Na druhém místě, taktéž postupovém se umístila Střední pedagogická škola a gymnázium K. Vary a třetí bylo Gymnázium K. Vary, které pokazilo závěrečnou štafetu a díky tomu těsně nepostoupilo.

Přesně za týden 21.9. proběhlo krajské kolo, kde se utkaly první čtyři týmy z celého Karlovarského kraje. Vzhledem k vítězství v okresním kole jsme měli podobné ambice i v kole krajském a doufali jsme v postup na republikové finále do Břeclavi. Naše plány však zhatily chebské školy, protože jak ISŠ Cheb tak i Gymnázium Cheb, byly ve všech disciplínách o kousek lepší a nakonec si to mezi sebou rozdali o celkové vítězství. Úplným vítězem se nakonec zaslouženě stala ISŠ Cheb a postoupila na republikové finále.

Naši chlapci skončili až třetí. Nicméně jak naše děvčata tak i kluci, podali výborné výkony, za což jim velice děkujeme.

Dívčí družstvo SPŠ Ostrov.

Jan Ullmann (E2) při skoku dalekém.

Jan Ullmann (E2) finišuje v běhu na 100 m

Martin Dušek (AT4A) při skoku vysokém

Nestor Boyko (E3) běží sprint na 400 m

Mgr. Václav Klečka ml.

Sportovní úspěchy studentů 2014 - 15

 

HRY TŘETÍHO TISÍCILETÍ

Ve dnech 16.-18.6.2015 se v Karlových Varech uskutečnil již třetí ročník Her třetího tisíciletí, kterého se zúčastnily i tři čtyřčlenné týmy z naší školy. Soutěžilo se v hale karlovarské Slávie v Drahovicích, v areálu Rolava a v bazénu u KV Arény v těchto soutěžích - minivolejbal trojic, čtyřhra v badmintonu, dáma, koulená, čtyřhra v tenise, ringo, štafeta na in-line bruslích, plavání 3 x 50 m volný způsob.

V konkurenci 21 družstev z celého karlovarského kraje se z našich reprezentantů umístil nejlépe tým "Baskeťáci" - Boukal, Borůvka, Bojko, Rajzl (třída E1), který v celkovém hodnocení skončil na výborném 6.místě!

Na 15.místě skončilo družstvo "Hobiti" - Kovařík, Hradecký, Karlík a Opočenský (AT2A) a na 18.místě skončil tým "Kachny" - Prelovský, Moravčík, Rohoška, Pavlovič (náhradníci Čech, Slezák) ze třídy AT1.

Všichni naši kluci si zaslouží poděkování za reprezentaci školy a tým baskeťáků gratulaci k umístění v soutěži.

Mgr. Ivan Závora, vyučující TEV

Naši atleti porazili konkurenci na celé čáře

Dne 10.6.2015 se v Karlových Varech na stadionu AC Start konal další ročník tradičních atletických závodů o Pohár primátora Karlových varů, který osobně celé závodní dopoledne odstartoval.

Soutěžilo se v těchto disciplínách : běhy na 100 m, 400 m, 1500 m, 3000 m a štafeta 4x100 m, dále ve vrhu koulí, v hodu oštěpem a ve skocích do dálky a do výšky. Za první místo získal závodník 11 bodů, za druhé 9, za třetí 8, atd. až do desátého místa v pořadí. A jak si vedli naši chlapci?

1.místa obsadili tito borci: Martin Dušek ve skoku vysokém výkonem 172 cm, Marek Ptáček v běhu na 400 m časem 52,7 vt., Vojtěch Kočí v běhu na 1500 m časem 4:41,8 min. a štafeta na 4x100 m ve složení Petr Valenta, Tomáš Sova, Marek Ptáček a Patrik Veselý časem 45,4 vt.

2.místa obsadili: Ondřej Lemák ve vrhu koulí výkonem 11,7 m, Radek Šaroch ve skoku vysokém výkonem 160 cm, Vojtěch Kočí v běhu na 3000 m časem 10:06,8 min., Tomáš Sova v běhu na 100 m časem 11,0 vt.

3.místa obsadili: Patrik Veselý v běhu na 100 m časem 11,7 vt., Ondřej Lemák v hodu oštěpem výkonem 37,96 m, Daniel Rokůsek v běhu na 1500 m časem 5:01,5 min.

4.místa obsadili: Martin Dušek ve vrhu koulí výkonem 10,18 m, Patrik Veselý ve skoku dalekém výkonem 528 cm, Dominik Groh v běhu na 1500 m časem 5:01,9 min., Radek Šaroch v běhu na 400 m časem 60,0 vt.

5.místo obsadil dvakrát Václav Benda a to ve skoku vysokém výkonem 156 cm a ve skoku dalekém výkonem 521 cm,

6.místo obsadili Petr Valenta v běhu na 100 m časem 12,1 vt. a Patrik Veselý v hodu oštěpem výkonem 32,17 m,

7.místo obsadil Marek Opočenský v běhu na 3000 m časem 12:13,5 min

Největší porci bodů pro tým tak přinesl Vojta Kočí a to celých dvacet!! Pořádný ranec smůly si vybral Petr Valenta ve skoku dalekém, když třikrát velmi těsně přešlápl při pokusech kolem šesti metrů a neměl tak žádný platný pokus v soutěži.

V celkovém pořadí škol naši borci s velkým náskokem obsadili 1.místo s celkovým počtem 158 bodů a obhájili tak vítězství z předchozích ročníků!

Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a gratulace ke skvělému úspěchu.

Mgr. Ivan Závora, vyučující TEV

 

V klání mezi týmy SPŠ Ostrov a Gymnázium Ostrov opět dominovali naši borci!

Dne 13.5.2015 se uskutečnil již 19.ročník tradičního souboje mezi družstvy SPŠ Ostrov a Gymnázium Ostrov pořádaný MDDM Ostrov na jeho hřištích. Třináctka byla tentokrát šťastná pro naše reprezentanty, kteří, stejně jako v loňském roce, svého soupeře doslova deklasovali. Celkem se odehrálo 9 zápasů a to v malé kopané, volejbale a basketbale, kdy vždy proti sobě nastoupili týmy stejného ročníku školy.

Nejlépe si vedli naši druháci, kteří získali všech šest bodů, prváci ztratili jeden bod v malé kopané a třeťáci svůj minizápas zremizovali 3:3. Stejně jako v loňském roce jsme byli stoprocentně úspěšní v basketbalu, kde prváci dosáhli nejvýraznějšího vítězství v poměru 41:7. Jedinou porážku utrpěli třeťáci ve volejbalu, kdy prohráli těsně 1:2 na sety. Zajímavostí byly dva shodné výsledky 5:5 v malé kopané a to mezi prváky a třeťáky. Celkovým vítězem Poháru starosty města Ostrova se tak stal tým SPŠ Ostrov v poměru 14 : 4 !

Blahopřejeme všem reprezentantům školy a děkujeme za vzornou reprezentaci.

Mgr. Ivan Závora


Okresní kolo v badmintonu

 

Dne 7.5.2015 se konalo okresní kolo v badmintonu dvojic, které pořádalo SOU stravování K.Vary v hale karlovarské Slávie v Drahovicích. SPŠ Ostrov reprezentovaly tyto páry: Tomáš Marek (ES4) - Denis Kalivoda (L4), Andrej Pogosjan - Vojtěch Nováček (AT2B), Miloslav Hoch - Lukáš Hadač (I2) a Tomáš Kovařík - Dominik Hradecký (AT2A).

Celkem se turnaje zúčastnilo 32 dvojic. Nejdál se z našich zástupců dostal pár Marek - Kalivoda, který se složitým hracím pavoukem probojoval až do finále, ve kterém bohužel podlehl dvojici ze Střední logistické školy.

I tak je druhé místo v okresním kole velkým úspěchem. Ostatním našim párům se již tolik nedařilo, všechny skončily své účinkování v turnaji již v základních skupinách.
Úspěšnému páru patří velká gratulace a všem poděkování za reprezentaci školy.

 

Mgr. Ivan Závora

 

 

Fotbalisté se vrátili s pohárem!

Dne 27.4.2015 se žáci naší školy zúčastnili Krajského kola Poháru J.Masopusta v kopané, které se konalo na hřištích ISŠTE Sokolov a nevedli si vůbec špatně.

V konkurenci nejlepších 6 škol karlovarského kraje obsadili konečné 3.místo. Ve skupině nejprve naši chlapci prohráli s Gymnáziem Sokolov 0:2, poté porazili soupeře z Gymnázia a OA Mariánské Lázně 1:0 (branka Vojík). Následně v semifinále podlehli pozdějšímu vítězi celého turnaje týmu ISŠTE Sokolov 1:2 (branka Vojík) a stejným poměrem poté porazili v boji o třetí místo ISŠTE Cheb (branky Kalán a Janda), když otočili nepříznivý vývoj skóre z 0:1 na 2:1 v náš prospěch.

SPŠ Ostrov úspěšně reprezentovali tito žáci: Dominik Vaněček (AM2), Ondřej Nýber (AM2), Martin Kruliš (S1), Roman Kalán (S1), Jonáš Šabata (E2), Tomáš Vojík (S2), Petr Böhm (S2), Vojtěch Nováček (AT2B), Milan Lang (I3), Zdeněk Dvořák (ES3), Martin Havlíček (ES3), Michal Janda (ES3) a Štěpán Hlaváček (L4). Nejlepším naším hráčem byl Roman Kalán.

Všem patří blahopřání a poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Ivan Závora

 

Krajské kolo  basketbalu 3+3

Družstvo , které obsadilo 1. místo v krajském kole  basketbalu 3+3.

 

Mgr. V.Klečka

Okresní kolo  basketbalu 3+3

Družstvo , které obsadilo 3. místo v okresním kole  basketbalu 3+3.

Zleva stojí Čepelák, Rajzl, Němeček a Boyko.

Mgr. V.Klečka

Juniorský maraton 2015

Dnešního dne se žáci naší školy zúčastnili štafety na 10 x 4,2 km v rámci krajského kola Juniorského maratonu, která se konala v Karlových Varech v prostoru mezi Hlavní poštou a Lázněmi V. V konkurenci 15 středních škol z celého karlovarského kraje se tým SPŠ Ostrov vedený pod názvem "Elita z Ostrova" umístil na skvělém 6.místě, když zlepšil loňský celkový čas o více než 11 minut na neoficiální výkon 2:58:20 hod. Juniorský maraton je Krajským úřadem velmi sledovanou akcí, takže štafetu odstartoval hejtman KK Martin Havel, akce se zúčastnili v roli učitelského doprovodu např. olympionička Ivana Sekyrová nebo propagátor běhání s holemi Milan Kůtek.

Součástí programu byla také autogramiáda hokejistů karlovarské Energie. Naši školu úspěšně reprezentovali tito žáci: Marek Ptáček (I4), Vojtěch Kočí (AT3B), Jitka Klaisnerová (L3), Marek Opočenský (AT2A), Michaela Zimmermannová (L1), Daniel Rokůsek (ES3), Kateřina Trousilová (L2), Tomáš Marek (ES4), Milan Koubek (L4) a Andrej Pogosjan (AT2B). Po celý závod pak vzorně povzbuzovali náhradníci Erik Schöniger (I3) a Tereza Krejnická (L1).

Všichni si určitě zaslouží pochvalu a poděkování za vzornou reprezentaci SPŠ Ostrov. Fotky z akce si můžete prohlédnout na webových stránkách školy nebo na facebooku.

Mgr. Ivan Závora

 

Velikonoční běh do schodů 2015

Siláci  obsadili 2. příčku


V Karlových Varech se konala další soutěž ze středoškolské olympiády a byl to silový víceboj. Naši chlapciBezouška, Hasenöhrl, Červínek a Lemák v konkurenci 8 týmů byli druzí, celkovým vítězem v jednotlivcích byl již počtvrté v řadě Filip Hasenöhrl.Chlapci tak postoupili do krajského finále. Přejeme hodně úspěchů a těšíme se na další klání v rámci krajského kola.

Mgr. Václav Klečka

Družstvo basketbalistů, kteří obsadili 4. místo v krajském finále v Karlových Varech

25.3. 2015 


Mgr. Václav Klečka

Okresní kolo v basketbalu - Karlovy Vary 24.2.2015

V Karlových Varech se konalo okresní kolo v basketbalu chlapců. Družstvo naší školy ve složení: Němeček, Szeterlak, Hofmann, Boukal, Boyko, Rajzl, Čepelák, Štěpánek a Lutonský podlehlo až ve finále PČG K. Vary. Souboj vyzněl lépe pro našeho soupeře a to 22 : 20.

okresní kolo v basketbalu

Hoši děkujeme za vzornou reprezentaci naší SPŠ Ostrov.

Mgr.  V. Klečka

Krajské kolo v šachu

Ve  středu 11. února se v Sokolově uskutečnilo Krajské kolo v šachu družstev SŠ. Náš tým ve složení Patrik Frai (AT1), Petr Čaloun (I2), Miloš Dědek (E2), Jan Rezek (E2) a Přemysl Stuška (AT3B) obsadil výborné 2. místo.

Do posledního kola kluci bojovali o vítězství v turnaji, které zaručovalo přímý postup do celostátního kola. Nejlepšího výsledku z našich dosáhl Jan Rezek - za 5 bodů ze 6 partií získal pomyslnou zlatou medaili na 4. šachovnici.


Vzhledem k tomu, že se turnaje zúčastnila prakticky celá dorostenecká špička našeho kraje, je velká šance, že nás organizátor do finále ČR vezme i z 2. místa.


Všichni šachisti nás vzorně reprezentovali ai zaslouží pochvalu. Jsem moc ráda, že je to další z úspěchů našich žáků v soutěžích, ve kterých rozhoduje hlava a logické myšlení.Mgr. Zuzana Štočková

 

Našim florbalovým reprezentantům se tentokrát nedařilo

Ve dnech 27. a 28.ledna 2015 se naše družstva chlapců a dívek zúčastnila okresních kol ve florbale. Soutěže se konaly v hale karlovarské Slávie v Drahovicích za účasti 14 chlapeckých a 11 dívčích týmů. Chlapcům se sice podařilo postoupit ze skupiny, ve čtvrtfinále ale prohráli s družstvem SOAP Karlovy Vary 2:4 v prodloužení askončili na celkovém 5.-8.místě. Děvčata získala historicky první bod v této soutěži po remíze s 1.českým gymnáziem K.Vary 0:0, další dva zápasy ale prohrála, což na postup ze skupiny to nestačilo a tak skončila na celkovém 7.-9.místě.

SPŠ Ostrov reprezentovali tito žáci a žákyně: Tomáš Kovařík (AT2A), Tomáš Kafka (S2), Jan Smolka (S2), Jaroslav Novák (AT3), Čestmír Fajfr (AT3B), Lukáš Valenta (AT2B), Tomáš Marek (ES4), Libor Slivčák (ES4), Daniel Borský (AT4), Vladyslav Obodzynskyj (L4), Michaela Zimmermannová (L1), Tereza Krejnická (L1), Táňa Ivanova (L1), Kateřina Trousilová (L2), Zuzana Křížová (L2), Krystýna Janáková (L2), Jitka Klaisnerová (L3), Kamila Jánská (L4) a Marie Dobošová (AM1).

Všem patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Ivan Závora

 

 

Vánoční kapr 13.12. 2014


Team snow - 5.místo

 

Okresní kolo v halové kopané

Družstvo cklapců - 3. místo

 

Vánoční turnaj ve stolním tenisu - dívky (2014)

výsledková listina

 

V turnaji bylo odehráno celkem 45 zápasů systémem každá s každou. O pořadí na 4.-5. místě rozhodovalo utkání na jeden set mezi Janákovou a Křížovou, ve kterém zvítězila Janáková 12:10.

Mgr. Ivan Závora, rozhodčí turnaje

Vánoční laťka 2014

 

Pozn.:o pořadí na místech se stejným dosaženým výsledkem (např.8.-14.místo) rozhodoval
větší počet oprav, popř. větší počet pokusů v soutěži (jednotlivé postupné výšky mohli
závodníci vynechávat).
Prvních pět soutěžících postoupilo do Okresního kola Vánoční laťky, které se koná ve čtvrtek
18.12.2014 v budově Střední průmyslové školy keramické v Karlových Varech.
hlavní rozhodčí soutěže
Mgr. Ivan Závora

Pozn.: o pořadí na místech se stejným dosaženým výsledkem (např.8.-14.místo) rozhodoval větší počet oprav, popř. větší počet pokusů v soutěži (jednotlivé postupné výšky mohli závodníci vynechávat). Prvních pět soutěžících postoupilo do Okresního kola Vánoční laťky, které se koná ve čtvrtek 18.12.2014 v budově Střední průmyslové školy keramické v Karlových Varech.

Mgr. Ivan Závora, hlavní rozhodčí soutěže

 

 

Našim dívkám se v sálové kopané nedařilo

Dne 9.12.2014 se naše žákyně zúčastnily okresního kola v sálové kopané, které se uskutečnilo tradičně v hale karlovarské Slávie v Drahovicích.

Silně omlazený tým tentokrát na své soupeřky nestačil a skončil na děleném sedmém až osmém místě, když všechny své zápasy prohrál. Největší šanci na úspěch měl v zápase s Gymnáziem Ostrov, kdy vedl 1:0, soupeř nakonec ale výsledek otočil ve svůj prospěch.

SPŠ Ostrov reprezentovaly tyto dívky:

Petra Hofrichterová (L4), Jitka Klaisnerová (L3), Kateřina Trousilová (L2), Zuzana Křížová (L2), Kristýna Janáková (L2), Michaela Zimmermannová (L1), Tereza Krejnická (L1), Tatiana Ivanova (L1), Marie Dobošová (AM1).

Výsledky našich děvčat: SPŠ Ostrov - SPgŠ a VOŠ K.Vary 0:5 SPŠ Ostrov - Gymnázium Ostrov 1:2 SPŠ Ostrov - SPŠ keramická K.V. 1:4

Obě naše branky vstřelila kapitánka týmu Tereza Krejnická.

Dívkám i přes neúspěch patří poděkování za reprezentaci školy na tomto tradičním předvánočním turnaji.

Mgr. Ivan Závora, vyučující TEV

Okresní kolo v basketbalu mladších studentů

Okresní kolo v basketbalu proběhlo v Karlových Varech 2. prosince 2014. V konkurenci 5 týmů naši chlapci zvítězili, když ve finále porazili PČG Karlovy Vary, jediným košem v prodloužení.

Tým pro okresní kolo v basketbalu

Tým ve složení : Boyko, Rajzl, Boukal, Štěpánek, Čepelák, Pavlů a Odigie překvapilo a historicky poprvé zvítězilo v kategorii VI.B, jejíž finále se hraje na MS ve Francii v dubnu roku 2015. Tato cesta však vede ještě přes krajské a republikové kolo. Chlapcům jen můžeme popřát, aby došli, co nejdále a reprezentovali dobře SPŠ Ostrov.

 

Mgr.Václav Klečka

Silák SPŠ Ostrov


Dne 21.11.2014 uspořádali tělocvikáři školní kolo soutěže v silovém víceboji nazvané Silák SPŠ Ostrov. Soutěž složená ze čtyř disciplín - bench press, trojskok, shyby a vznosy - se konala v posilovně a malé tělocvičně školy a zúčastnilo se jí celkem 18 žáků.

Oproti loňskému roku se podstatně zvýšila úroveň, výkon Tomáše Bělajeva, kterého dosáhl loni a který znamenal druhé místo, by letos stačil pouze na místo deváté. Celou soutěž zdobily nejen skvělé výkony, ale také velká vyrovnanost závodníků, vždyť rozdíl mezi druhým a pátým borcem v pořadí byl necelé tři body!

S obrovským náskokem 60 bodů ale zvítězil žák třídy AT2A Michal Majzner, který tak obhájil loňské prvenství.

Zde je na místě podotknout, že se akce nezúčastnil stejně jako v minulém roce žák Filip Hasenöhrl (AT4), který bezkonkurenčně pravidelně vyhrává okresní i krajská kola této soutěže, a který při školním kole působí jako hlavní rozhodčí, za což mu patří velké poděkování. Jak to tedy dnes celé dopadlo?

Zde jsou výsledky: 1.místo Michal Majzner (AT2A) - 215,4 bodu, 2.místo Ondřej Lemák (L4)- 155,3 bodu, 3.místo Patrik Veselý (L4) - 155,1 bodu, 4.místo Valdemar Bezouška (E1) - 154 body, 5.místo - Antonín Červínek (S2) - 153,1 bodu, 6.místo Jakub Jankovec (I1), 7.místo Michal Mach (AT2B), 8.místo Václav Benda (S2), 9.místo Marek Opočenský (AT2A), 10.místo Tomáš Bělajev (AT4). Soutěže se dále zúčastnili tito žáci: Lukáš Veitl (L1), Michal Pawelka (AT3B), Jakub Novák (I1), Petr Hájek (AT2B), Steve Odigie (E2), Petr Böhm (S2), Jonáš Šabata (E2), Tomáš Szmitek (I1).

Všichni bez výjimky zaslouží blahopřání k dosaženým výsledkům!

Na zajištění celé akce se dále výrazně podíleli žáci AT3A Roman Demjan a Jiří Šrek, kteří pomáhali rozhodčím na jednotlivých stanovištích a dále Rudolf Schmelzer a Lukáš Hadač ze třídy I2, kteří měli na starosti zpracování výsledků. Všem patří rovněž velký dík.

výsledkové listiny - 12

Mgr.Václav Klečka, Mgr.Ivan Závora - tělocvikáři školy

Našim mladým volejbalistům se nedařilo

Ve středu 19.11.2014 se v Karlových Varech uskutečnilo Okresní kolo ve volejbale kategorie VI.A (roč.1997-1999). V konkurenci osmi škol obsadili naši žáci až dělené 5.-6.místo, když se jim nepodařilo postoupit ze skupiny do bojů o medaile.

 

 

Žáci SPŠ Ostrov nejprve prohráli se soupeřem ze SPgŠ K.Vary 0:2, stejným poměrem pak se SPŠ keramickou K.Vary a až v posledním zápase porazili SOU stavební K.Vary 2:0, což stačilo pouze na třetí místo ve skupině.


Naši školu reprezentovali tito žáci:
Petr Hájek (AT2B), Martin Lutonský (ES3), Jindřich Švec (ES3), Imrich Kašperko (L2), Václav Vašíček (S2), Milan Farský (E2), Petr Künzel (E2) a Petr Lejnar (E2).

 

Mgr. Ivan Závora, vyučující TEV

42. ročník basketbalového turnaje na SPŠK Karlovy Vary u příležitosti 17. listopadu

V Karlových Varech se konal již 42. ročník basketbalového turnaje. Družstvo chlapců naší školy v konkurenci osmi družstev obsadilo 2.místo, když ve finále podlehlo žákům PČG Karlovy Vary.

Dík patří : Hofmannovi, Němečkovi, Szeterlakovi, Aronovi, Schönigerovi, Lutonskému, Mutlovi a Pickovi.

Družstvo vyhrálo čtyři zápasy a až ve finalovém utkání podlehlo karlovarskému gymnaziu.

Mgr. Václav Klečka

Okresní kolo v plavání

Dne 11.11.2014 se žáci naší školy zúčastnili Okresního kola v plavání v Karlových Varech. V den svatého Martina si do bazénu přibalili pořádný kopec sportovní smůly. Ve čtyřech ze šesti závodů rozhodoval o pořadí tzv. dohmat a ve všech čtyřech případech se k našim borcům štěstěna otočila zády!

Přesto naši plavci navázali na letošní medailové úspěchy atletů, přespolních běžců, fotbalistů i stolních tenistů a obsadili třetí, bohužel nepostupové, místo. SPŠ Ostrov reprezentovali tito žáci:

 

 • Patrik Veselý (L4) - 2.místo v závodě na 50 m volný způsob,
 • David Friesecký (I3) - 5.místo na 50 m motýlek,
 • Lukáš Tesař (L2) - 3.místo na 50 prsa
 • Jakub Čepelák (S1) - 3.místo na 50 m znak.

 

Štafeta na 4 x 33m polohový závod skončila na 3.místě a štafeta na 4 x 66m volný způsob svůj závod vyhrála. Celý tým si zaslouží pochvalu za reprezentaci školy a blahopřání k dosaženému úspěchu.

Mgr. Ivan Závora, vyučující TEV

Úspěchy stolních tenistů

V pátek 31.10.2014 se konalo v Karlových Varech okresní kolo ve stolním tenisu družstev. Chlapci ve složeníHasenöhrl, Fassel, Vítek a Pogosjan s přehledem zvítězili a postoupili do krajského kola. To se konalo jako tradičně na chebském gymnaziu. Družstvo chlapců opět nezklamalo a po nelítostném finálovém boji obsadilostříbrnou příčku.

Vytoužený postup na republikové finále do Holic tak o vlásek unikl. Hoši nezklamali a reprezentovali dobré jméno naší školy.

Okresního kola se také účastnilo družstvo dívek. Děvčata ze třídy L2: Trousilová, Janáková, Křížová obsadila v silné konkurenci 8.místo.

Děvčatům patří poděkování, neboť jako amaterské hráčky mnohdy nastupovaly proti profesionálním tenistkám.

Mgr.Václav Klečka

Witte cup v Sedleci- turnaj v kopané

Skvělého úspěchu dosáhli naši starší fotbalisté. Na turnaji pořádaném naším partnerem, podnikem Witte Nejdek, v konkurenci osmi týmů s celého okresu KV podlehli až ve finále PČG Kalovy Vary.

Družstvo ve složení : Phung Hung-Hynek, Böhm, Janda, Bukač, Borský, Vaněček, Hlaváček, Rypár a Pokorný obsadilo stříbrnou příčku.

Všem patří dík za předvedené výkony.

Mgr. Václav Klečka

Naši atleti v Břeclavi nezklamali

Družstvo našich atletů se opět po roce probojovalo na republikové finále Středoškolského atletického poháru Corny, které se konalo tradičně v Břeclavi ve dnech 6.-7.10.2014. V závodě padlo několik velmi hodnotných výkonů, např. ve skoku dalekém vítěz skočil 697 cm nebo ve vrhu koulí byl vítězný výkon 16,87 metru.

Ve skoku vysokém dívek se zase představila česká reprezentantka Michaela Hrubá, která na mistrovství světa juniorů v americkém Eugene získala stříbrnou medaili.

Naši borci si vedli se střídavými úspěchy, někteří si vytvořili osobní rekordy, někteří předvedli svůj standard, jiným se závod příliš nepovedl, což se týká hlavně technických disciplín (skoků a vrhu koulí). Na jejich obhajobu musím uvést, že ve velkém chladu bylo dost problematické udržet se v závodní teplotě, když mezi jednotlivými pokusy byla prodleva skoro půl hodiny (v každé individuální disciplíně startovalo 32 sportovců).

Celkově stačily výkony našich chlapců na 12.místo ze šestnácti startujících týmů, což je v porovnání s loňským místem propad o jedno místo dolů, ale rozhodně to nelze brát jako neúspěch. A jak si tedy jednotliví reprezentanti vedli?

Největší přísun bodů pro družstvo zajistil kapitán týmu Marek Ptáček (I4), který zaběhl 1500 m za 4:29,02 min. (751 bod) a 400 m za 53,26 sec. (671 bod) a byl členem štafety, na nejlepší umístění dosáhl Tomáš Sova (ES4), který se umístil na skvělém 5.místě v běhu na 100 m časem 11,61 s. (730 bodů), byl rovněž členem velmi dobré štafety, ale již se mu tolik nedařilo ve skoku dalekém, kde skočil pouze 537 cm (455 bodů).

Další skvělé výkony předvedli běžci na 100 m - Patrik Veselý (L4) časem 11,83 s. (685 bodů), na 400 m - Lukáš Michalec (L4) časem 56,4 s.(544 bodů) a na 1500 m - Vojtěch Kočí (AT3B) časem 4:49,77 min. (620 bodů).

Výborný výkon předvedla i štafeta na 100, 200, 300 a 400 m ve složení P.Veselý, T.Sova, M.Ptáček a L.Michalec, která zvítězila ve svém rozběhu v čase 2:10,00 min. (1236 bodů).

Dobré výkony odvedli ve vrhu koulí Ondřej Lemák (L4) - 11,55 m (579 bodů) a Michal Majzner (AT2A) - 11,42 m (571 bod) a ve skoku dalekém benjamínek týmu Petr Valenta (S1) - 560 cm (502 body).

Za očekáváním naopak zůstali výškaři, na kterých se chlad asi podepsal nejvíc, oba - Stanislav Blahuš (I4) i Václav Benda (S2) skočili jen 160 cm (464 body).

Celkový zisk bodů = 8272 body (pro srovnání - v okresním kole to bylo 8244 body a v krajském 8191 bod). Všem bez rozdílu tedy patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a blahopřání k dosaženému úspěchu.

Mgr.Václav Klečka, Mgr.Ivan Závora

Naši krosaři také na "bedně" !!

Tak jako již tradičně, pořádala i letos naše škola okresní kolo v přespolním běhu. Závod, který je započítáván do Olympiády středních škol, se konal v zámeckém parku a organizačně se na něm kromě učitelů TEV podílela třída L3, které patří poděkování za dobře odvedenou práci.

Po několikaleté odmlce se naši kluci vrátili na pomyslné stupně vítězů, když obsadili skvělé třetí místo za vítězným družstvem Gymnázia Ostrov a druhým týmem ze Střední pedagogické školy Karlovy Vary.

Největší zásluhu na úspěchu našeho družstva má Vojta Kočí (AT3B), který obsadil vynikající 5.místo,další naši chlapci se umístili ve druhé desítce startovního pole a to na 13.místě Milan Koubek (L4), na 14.místě Marek Opočenský (AT2A) a na 16.místě Dominik Pavlík (E2). Pátým členem družstva SPŠ Ostrov byl David Provazník, který skončil na 26.místě.

Do celkového pořadí týmů se ale započítávaly výsledky jen prvních čtyř žáků z každé školy. Zde stojí ještě za zmínku fakt, že našeho nejlepšího atleta posledních let - Marka Ptáčka - jsme záměrně šetřili na republikové finále poháru Corny vzhledem k jeho náročnému závodnímu programu. Za této situace je třetí místo našich reprezentantů obzvlášť cenné.

Mgr. Ivan Závora, Mgr.Václav Klečka, František Janda

Pohár ISF v kopané

Dne 30.9.2014 se žáci naší školy úspěšně zúčastnili okresního kola v kopané kategorie VI.A, když skončili na celkovém druhém místě (poslední zápas pod dojmem jistého postupu naši kluci trochu podcenili). Stejně jako starší žáci a atleti tak postoupili naši borci do kola krajského, které se koná už příští úterý, 7.10.2014 v Karlových Varech. Příslibem do budoucna jsou výkony našich prváků, kteří tvořili celou pětinu týmu a rozhodně nebyli na hřišti jen do počtu!

Stříbrné družstvo SPŠ Ostrov tvořili tito žáci: Dominik Vaněček a Ondra Nýber z AM2, Martin Havlíček z ES3, Milan Lang z I3, Jan Hanzlík a Vojta Nováček z AT2B, Rudolf Schmelzer z I2, Jonáš Šabata z E2, Jakub Vosmek z L2, Martin Kruliš a Roman Kalán z S1, Jan Černogurský, Dominik Groh a Miroslav Samšinák z I1.

Blahopřeji k postupu, děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji hodně úspěchů v krajském kole.

Mgr. Ivan Závora

Naši atleti pojedou po roce opět do Břeclavi!

Dne 24.9.2014 se uskutečnilo na stadionu AC Start K.Vary krajské kolo Středoškolského poháru v atletice Corny, kterého se v kategorii chlapců zúčastnilo 6 družstev - po dvou nejlepších z okresních kol v Chebu, Sokolově a K.Varech.

Reprezentanti SPŠ Ostrov nenechali od úvodních disciplín nikoho na pochybách, že to s postupem na republiku do Břeclavi myslí vážně. V částečně pozměněné sestavě oproti okresnímu kolu porazili všechny soupeře, když druhý tým v pořadí - Gymnázium Cheb - nechali za sebou o úctyhodných 689 bodů.

Výsledky:

 • vrh koulí - Ondřej Lemák - 11,71 m (589 bodů), Petr Zapletal - 11,45 m (573 body), Michal Majzner - 11,35 m (565 bodů)

 • skok daleký - Petr Valenta - 546 cm (473 body), Tomáš Sova - 544 cm (469 bodů), Patrik Veselý - 539 cm (459 bodů)

 • 400 m - Marek Ptáček - 52,12 sec. (719 bodů), Lukáš Michalec - 56,55 sec. (538 bodů), Michal Majzner - 58,76 sec. (456 bodů)

 • 1500 m - Marek Ptáček - 4:48,35 min. (629 bodů), Vojtěch Kočí - 4:52,63 min. (603 body), Daniel Rokůsek - 4:56,02 min. (583 body)

 • skok vysoký - Stanislav Blahuš - 164 cm (496 bodů), Václav Benda - 160 cm (464 body), Petr Valenta - 152 cm (404 body)

 • 100 m - Tomáš Sova - 11,61 sec. (730 bodů), Patrik Veselý - 11,86 sec. (679 bodů)

 • štafeta 400 m, 300 m, 200 m, 100 m - Michalec, Ptáček, Sova, Veselý - 1229 bodů (čas nebyl zveřejněn)

Celkový výsledek - 8191 bod pozn. časy v běžeckých disciplínách byly tentokrát měřeny elektronicky (v okresním kole ručně), v každé disciplíně bodovali pro tým nejlepší dva borci.

Co dodat? Všem patří veliká gratulace k úspěchu a poděkování za vzornou reprezentaci školy! Přejeme hodně úspěchů v Břeclavi, kde obhajujeme loňské skvělé 11. místo v republice.

Mgr. Václav Klečka, Mgr. Ivan Závora

Středoškolský atletický pohár CORNY 2014

Atleti navázali na úspěšnou nit našich fotbalistů!

Dne 17.9.2014 se uskutečnilo na stadionu AC Start v Karlových Varech okresní kolo Středoškolského atletického poháru Corny. Naši atleti se zdárně vypořádali s odchodem loňského lídra Milana Šochmana a svým soupeřům nedali vůbec žádnou šanci. Druhou školu v pořadí družstev porazili reprezentanti SPŠ Ostrov o propastných 858! bodů.

Za naši školu úspěšně soutěžili tito žáci:

Marek Ptáček (I4) - 400 m za 51,3 s (756 bodů), 1500 m za 4:50,3 min. (617 bodů)

Tomáš Sova (ES4) - 100 m za 11,3 s (795 bodů), skok daleký - 567 cm (516 bodů)

Patrik Veselý (L4) - 100 m za 11,6 s (732 body), skok daleký - 554 cm (490 bodů)

Michal Majzner (AT2A) - vrh koulí - 11,59 m (582 body), 400 m za 1:00,6 min. (393 body)

Ondřej Lemák (L4) - vrh koulí - 11,73 m (590 bodů)

Daniel Rokůsek (ES3) - 1500 m za 4:58,7 min. (567 bodů)

Lukáš Michalec (L4) - 1500 m za 5:04,1 min. (536 bodů)

Daniel Borský (AT4) - 400 m za 1:03,4 min. (316 bodů)

Andrej Pogosjan (AT2B) - skok daleký - 513 cm (407 bodů)

Martin Dušek (AT2A) - vrh koulí - 11,05 m (549 bodů), skok vysoký - 160 cm (478 bodů)

Stanislav Blahuš (I4) - skok vysoký - 164 cm (496 bodů)

Václav Benda (S2) - skok vysoký - 164 cm (496 bodů)

štafeta 400m, 300m, 200m, 100m - Michalec, Ptáček, Sova, Veselý - 2:12,4 min. (1214 bodů)

Celkový zisk družstva 8244 bodů (v každé disciplíně bodují první dva zástupci z každé školy) dává velké naděje i do kola krajského, které se koná 24.9.2014 rovněž na stadionu AC Start.

Všem našim borcům patří gratulace ke skvělému výkonu a poděkování za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Václav Klečka, Mgr. Ivan Závora


Sportovní úspěchy studentů

2012


Turnaj v badmintonu

Před vánočními svátky proběhl netradiční turnaj v badmintonu. Téměř dvacítka borců se utkala vyřazovacím způsobem až do finalové trojice, která se utkala ve vzájemných soubojích.Vítězem se stal Denis Kalivoda - L2, druhou příčku obsadil Hynek Hung - ES2, bronz pak bral Michael Voříšek - I 3. Celý turnaj odpískal rozhodčí a profesionální hráč Tomáš Marek ze třídy ES3, za což mu patří dík.

Mgr. V.Klečka

1.ročník Vánočního turnaje ve stolním tenisu

Dne 19.12.2012 byl ve velké tělocvičně naší školy odehrán 1.ročník Vánočního turnaje ve stolním tenisu. Soutěže se zúčastnilo celkem 30 žáků, bylo odehráno celkem 105 zápasů, z nichž mnohé měly velmi slušnou úroveň. Celý turnaj zkušeně odřídil hlavní rozhodčí Filip Hasenöhrl (AT2B), za což mu náleží velký dík. Sám pak sehrál tzv. superfinále proti vítězi turnaje - Lukáši Vítkovi (S1), kterého porazil 3 : 0 na sety. Zvláštní finále sehrály i jediné dvě dívky, které ale jinak hrály v turnaji proti chlapcům. V tomto dívčím finále porazila D.Kolaříková (L3) Petru Hofrichterovou (L2) 2 : 0 na sety.

Vítěz turnaje dostal dárkový poukaz v hodnotě 500,-Kč, druhý v pořadí v hodnotě 300,-Kč a třetí v hodnotě 100,-Kč. Vítězka dívek získala dárkový poukaz v hodnotě 200,-Kč.

KRAJSKÉ KOLO VE FUTSALU

Dne 18.12.2012 se žáci naší školy zúčastnili Krajského kola ve futsalu,které se odehrálo v hale Lokomotivy Cheb, a příliš se jim nedařilo. V konkurenci nejlepších 6 týmů karlovarského kraje skončili na nepopulárním 4. místě a domů tak přivezli symbolickou bramborovou medaili. Naši školu reprezentovali tito žáci:

Patrik Brichcín (SD4), Dominik Hradecký (AT1A), Petr Filák (AT2A), Hynek Viet Hung P. (ES2), Michal Janda (ES2), Daniel Tvrdek (AT3B), Pavel Veselý (AT3B), Tomáš Hron (AT3B), Filip Menčík (AT3B), Filip Šolle (AT4) a Tomáš Štěpánek (AT4).

Uvedení hráči budou hájit naše barvy ještě na turnaji v Německu dne 28.1.2013, kam se probojovali vítězstvím v Okresním kole této soutěže.

Mgr.Ivan Závora, vedoucí družstva

Vánoční laťka v Karlových Varech

Na sklonku roku proběhla v Karlových Varech soutěž skokanů do výšky. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Patrik Veselý, Lukáš Goldmann a Stanislav Blahuš. Chlapci tuto již tradiční akci vyhráli. Patrik Veselý a Standa Blahuš se dokonce dělili o první příčku. Dík za reprezentaci naší školy.

 

Mgr. V. Klečka

SEDM STATEČNÝCH VYBOJOVALO 8.MÍSTO

I naše dívky se zúčastnily Okresního kola ve futsalu, které se konalo dne 13.12.2012 v hale karlovarské Slavie v Drahovicích. Z 11 nominovaných hráček se dostavilo pouhých 7, ale ty si nevedly vůbec špatně, po dvou porážkách, jedné remíze a jednom vítězství nakonec porazily hráčky z SOU Hotelové (Zahradní) Karlovy Vary v souboji o 8.místo na penalty a dosáhly tak na nejlepší umístění za poslední roky. Slabinou našich hráček byla bohužel střelba, takže jediný (vítězný) gól ze hry vstřelila D.Kolaříková. Z penaltového puntíku byly úspěšné A.Šándorová a R.Patočková. V brance se při pokutových kopech vyznamenala K.Marešová.

Družstvo SPŠ hrálo v této sestavě:

Damaris Kolaříková (L3), Kateřina Marešová (AT3A), Marcela Kucínová (AT3A), Petra Hofrichterová (L2), Anna Šándorová (L1), Jitka Klaisnerová (L1) a Romana Patočková (L1).

Všem dívkám patří poděkování za výbornou reprezentaci školy!

Mgr.Ivan Závora, vedoucí družstva

FUTSALISTÉ OVLÁDLI OKRESNÍ KOLO

Naši futsalisté se dne 12.12.2012 zúčastnili Okresního kola ve futsalu, které se konalo v hale Slavie Karlovy Vary v Drahovicích. Toto magické datum přineslo našim reprezentantům štěstí. V konkurenci 12 středních škol karlovarského okresu naši chlapci zvítězili a postoupili do Krajského kola této soutěže, které se koná 20.12.2012 v Chebu. Kromě skvělého úspěchu kolektivního dosáhl na ocenění individuální i Petr Filák, který byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje.

SPŠ Ostrov reprezentovali tito studenti:

Dominik Hradecký - AT1A

Petr Filák - AT2A

Hynek Viet Hung P. - ES2

Michal Janda - ES2

Daniel Tvrdek - AT3B

Tomáš Hron - AT3B

Pavel Veselý - AT3B

Filip Šolle - AT4

Tomáš Štěpánek - AT4

Za vzornou reprezentaci patří všem velký dík a také gratulace k dosaženému úspěchu.

Mgr. Václav Klečka, vedoucí družstva

Krajské kolo v plavání

Dne 6.12.2012 se žáci naší školy zúčastnili krajského kola v plavání, které se konalo v Plaveckém bazénu v Chebu. Svými výkony naši plavci navázali na naše atlety a stejně jako oni skončili na 2. a tudíž nepostupovém místě. Toto umístění ale rozhodně nelze brát jako neúspěch. O postup na republikové finále bojovali naši kluci až do poslední štafety s vítězným družstvem z Gymnázia Sokolov, když nakonec zaostali za vítězi o pouhopouhé čtyři body.

Družstvo SPŠ Ostrov tvořili tito žáci:

Matěj Cagaň (L3) - 1.místo - 50m znak

Tadeáš Pavlík (ES2) - 2.místo - 50m prsa

David Friesecký (I1) - 2.místo - 50m motýlek

Patrik Veselý (L2) - 2.místo - 50m kraul

David Flaška (I3) - 7.místo - 50m prsa

Filip Hasenöhrl (AT2B) - 9.místo - 50m kraul

polohová štafeta 4x50m (Cagaň,Pavlík,Friesecký,Veselý) - 1.místo

kraulová štafeta 6x50m (Veselý,Hasenöhrl,Cagaň,Pavlík,Flaška,Friesecký) - 2.místo

 

Všem členům týmu patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a gratulace k dosaženému úspěchu.

 

Basketbal - turnaj 17. listopadu

Žáci naší školy se zúčastnili v pondělí 26.11.2012 basketbalového turnaje, pořádaného Střední průmyslovou školou keramickou v Karlových Varech pod záštitou primátora Karlových Varů k výročí 17.listopadu.

Jednalo se již o jubilejní 40. ročník tohoto turnaje. V konkurenci 7 družstev škol karlovarského okresu skončili naši žáci na výborném 3. místě.

Naši školu reprezentovali tito žáci :

Ondřej Němeček (AT1A), Denis Szeterlak (AT2B), Ondřej Pelc (AT2B), Marcel Křivánek (AT3A), Erik Schöniger (I1), Ota Hofmann (I2), Martin Bryndač (I2), Patrik Svoboda (I3), Petr Picek (ES2), Petr Eckl (D3), Vojtěch Peterka (L4)

Všem patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy a gratulace k úspěchu.

Mgr.Václav Klečka,vedoucí družstva

Vítězné družstvo plavců

Dne 28.11.2012 se žáci naší školy zúčastnili další ze soutěží Olympiády středních škol a to Okresního kola v plavání., které se uskutečnilo v bazénu SPgŠ v Karlových Varech. Naši chlapci byli velmi úspěšní, konkurenci zcela deklasovali a po zásluze postoupili do Krajského kola této soutěže, které se bude konat dne 6.12.2012 v Chebu.

Výsledky našich reprezentantů:

 

Matěj Cagaň (L3) – 50 m znak - 2.místo v čase 32,6 vt.

Tadeáš Pavlík (ES2) – 50 m prsa – 1.místo v čase 37,7 vt.

David Friesecký (I1) - 33 m motýlek – 2.místo v čase 19,8 vt.

Patrik Veselý (L2) – 50 m kraul – 1.místo v čase 28,9 vt.

štafeta 4 x 33 m polohový závod – 1.místo v čase 1:23,4 min.

štafeta 4 x 66 m volný způsob – 1.místo v čase 2:52,9 min.

Celému týmu patří blahopřání k dosaženému výsledku, poděkování za vzornou reprezentaci školy a přání hodně úspěchů v kole krajském.

 

HISTORICKÝ ÚSPĚCH NAŠICH DÍVEK

V TOMTO TÝDNU SE NAŠI ŽÁCI ZÚČASTNILI DALŠÍ SOUTĚŽE ZAPOČÍTÁVANÉ DO OLYMPIÁDY STŘEDNÍCH ŠKOL – TURNAJE VE STOLNÍM TENISU.

ZATÍMCO NAŠI CHLAPCI NENAVÁZALI NA ÚSPĚŠNÉ TAŽENÍ Z LOŇSKÉHO ROKU, KDY DOŠLI AŽ DO REPUBLIKOVÉHO FINÁLE A ZTROSKOTALI LETOS JIŽ V KOLE OKRESNÍM, DĚVČATA DOSÁHLA NA HISTORICKÝ ÚSPĚCH V PODOBĚ BRONZOVÉHO STUPÍNKU V OKRESNÍM KOLE!!

DRUŽSTVO CHLAPCŮ ČÁSTEČNĚ DOPLATILO NA TĚŽKÝ LOS A „ZVLÁŠTNÍ SYSTÉM“ TURNAJE, KDY HNED V PRVNÍM ZÁPASE PODLEHLO POZDĚJŠÍM VÍTĚZŮM Z OBCHODNÍ AKADEMIE KARLOVY VARY A TATO PORÁŽKA JIM ZABRÁNILA V MOŽNOSTI POSTOUPIT DO SOUBOJE O 1.-4.MÍSTO. NAKONEC NAŠI REPREZENTANTI SKONČILI NA DĚLENÉM 5.-8.MÍSTĚ.

DRUŽSTVO DÍVEK NAOPAK SVOJI SKUPINU VYHRÁLO A I VE FINÁLOVÉ SKUPINĚ SEHRÁLO VYROVNANÉ ZÁPASY A NAKONEC UKOŘISTILO CENNÉ 3.MÍSTO.

 

VÝSLEDKY - CHLAPCI:

SPŠ OSTROV – OA KARLOVY VARY 0:3

SPŠ OSTROV – SLŠ ŽLUTICE 3:1

 

VÝSLEDKY – DÍVKY:

SKUPINA:

SPŠ OSTROV – GYMNÁZIUM OSTROV 3:0

SPŠ OSTROV – SOU SLUŽEB K.VARY ZAHRADNÍ 3:0

FINÁLOVÁ SKUPINA:

SPŠ OSTROV – GYMNÁZIUM K.VARY 1:2 (GYM.K.VARY SOUTĚŽ VYHRÁLO)

SPŠ OSTROV – TRIVIS K.VARY 0:2 (ČTYŘHRA SE NEHRÁLA)

 

TÝM CHLAPCŮ TVOŘILI FILIP HASENÖHRL (AT2B), PETR MARTON (AT3B), JAKUB ZELENKA (AT3B) A ROMAN VOKÁČ (AM1)

 

DRUŽSTVO DÍVEK – DAMARIS KOLAŘÍKOVÁ (L3), PETRA HOFRICHTEROVÁ (L2) A PETRA RŮŽIČKOVÁ (SD4).

 

VŠEM PATŘÍ PODĚKOVÁNÍ ZA REPREZENTACI ŠKOLY A DÍVKÁM BLAHOPŘÁNÍ KE SKVĚLÉMU ÚSPĚCHU!

Mgr.Václav Klečka a Mgr.Ivan Závora, vedoucí družstev

Nominační turnaj dívek ve stolním tenisu

Dne 24.10.2012 proběhl v posilovně školy nominační turnaj dívek ve stolním tenisu. Turnaje se zúčastnilo 5 dívek a pořadí bylo následující:

 

1.místo Damaris Kolaříková (L3)

2.místo Petra Hofrichterová (L2)

3.místo Petra Růžičková (SD4)

4.místo Tereza Šteflová (AM1)

5.místo Petra Dědičová (L4)

 

Na základě těchto výsledků byly tři nejlepší dívky nominovány do Okresního kola ve stolním tenise, které se uskuteční 31.10.2012 v hale Gymnázia Ostrov.

Nové dresy štěstí nepřinesly

DNE 22.10.2012 SE ŽÁCI NAŠÍ ŠKOLY ZÚČASTNILI DALŠÍ SOUTĚŽE, ZAPOČÍTÁVANÉ DO OLYMPIÁDY STŘEDNÍCH ŠKOL – POHÁRU JOSEFA MASOPUSTA V KOPANÉ, KTERÁ SE KONALA NA UMĚLÉ TRÁVĚ V KARLOVÝCH VARECH – DRAHOVICÍCH. PO DOBRÝCH VÝKONECH V ZÁKLADNÍ SKUPINĚ, KTEROU NAŠI CHLAPCI VYHRÁLI, PŘIŠEL KOLAPS V SEMIFINÁLE. ČÁSTEČNĚ DÍKY PODCENĚNÍ SOUPEŘE, ALE HLAVNĚ STŘELECKOU IMPOTENCÍ PROHRÁLI NAŠI HRÁČI SE STŘEDNÍ LOGISTICKOU ŠKOLOU DALOVICE 0:1 A NÁSLEDNĚ V BOJI O TŘETÍ MÍSTO PODLEHLI I SOU STAVEBNÍ KARLOVY VARY 2:3 NA POKUTOVÉ KOPY A SKONČILI TAK NA NEPOPULÁRNÍM 4.MÍSTĚ.

 

VÝSLEDKY

SKUPINA A

SPŠ OSTROV – SLŠ ŽLUTICE 1:0

SPŠ OSTROV – SOU STAVEBNÍ K.V. 1:1

SPŠ OSTROV – TRIVIS K.VARY 4:0

 

SEMIFINÁLE

SPŠ OSTROV – SOŠ LOGISTICKÁ DALOVICE 0:1

 

O TŘETÍ MÍSTO

SPŠ OSTROV – SOU STAVEBNÍ K.V. 2:3 NA PENALTY

 

NAŠI ŠKOLU REPREZENTOVALI TITO ŽÁCI

Ondřej Hrabačka (SD4), Dominik Hradecký (AT1A), Lukáš Třeštík (L4),

Petr Rehák (ES3), Štěpán Hlaváček (L2), Filip Šolle (AT4), Marek Třeštík (AT3A), Petr Filák (AT2A), Roman Topinka (AT3A), Tomáš Huspeka (E1),

Hynek Viet Hung Phung (ES2), František Navrátil (L4), Pavel Veselý (AT3B), Tomáš Štěch (ES3), Petr Pelzman (AT2B) a Václav Kučera (I4).

Mgr.Ivan Závora, vedoucí družstva

 

"Přespoláci" brali bramborovou medaili

Dne 4.10.2012 pořádala naše škola další soutěž zařazenou do Olympiády středních škol – Okresní kolo PŘESPOLNÍHO BĚHU. Za klasického podzimního počasí se v ostrovském zámeckém parku tentokráte našim borcům tolik nedařilo, když skončili až na nepostupovém čtvrtém místě. Družstvo SPŠ Ostrov tvořili tito žáci:

Tadeáš Pavlík (ES2) – 13.místo mezi jednotlivci

Marek Ptáček (I2) – 16.místo

Ondřej Mizsár (SD4) – 22.místo

Vitaliy Bismak (AM2) – 25.místo

Martin Havlíček (E1) – 32.místo.

Všem patří poděkování za reprezentaci školy.

Dále bych chtěl vyzdvihnout výbornou práci celé třídy L2, která se podílela na skvělé organizaci závodu, pochvala patří také „rychlým spojkám“ Jitce Klaisnerové a Romaně Patočkové ze třídy L1.

 

Mgr.Ivan Závora, hlavní rozhodčí

Mgr.Václav Klečka, ředitel závodu

 

Stříbrní atleti a bronzoví "plážáci"

V tomto týdnu se žáci naší školy zúčastnili dalších soutěží, ve kterých si vedli velmi úspěšně. Atleti se ve středu 26.9.2012 v Karlových Varech snažili až do posledního štafetového závodu o postup na republikové finále v Poháru Corny a i když byla jejich snaha nakonec neúspěšná, druhé místo našeho družstva v Krajském kole této soutěže určitě nelze brát jako neúspěch a žákům patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy.

Naši školu reprezentovali tito žáci

 • Milan Šochman (AT3A) ve vrhu koulí - 1.místo, ve skoku dalekém a ve štafetě
 • Patrik Veselý (L2) v běhu na 100 m - 3.místo, ve skoku dalkém a ve štafetě
 • Marek Ptáček (I2) v běhu na 400 m a ve štafetě
 • Ondřej Mizsár (SD4) v běhu na 100 m, na 400 m a ve štafetě
 • Dominik Tichý (ES2) v běhu na 100 m a ve skoku vysokém
 • Vitaliy Bismak (AM2) v běhu na 1500 m
 • Tadeáš Pavlík (ES2) v běhu na 1500 m
 • Tomáš Huspeka (E1) v běhu na 1500 m
 • Martin Lebeda (AT4) ve vrhu koulí - 2.místo
 • Ondřej Lemák (L2) ve vrhu koulí
 • Martin Karafiát (AT2B)ve skoku vysokém
 • Tomáš Sova (ES2) ve skoku dalekém.

 

Mgr.Ivan Závora a Mgr.Václav Klečka

vedoucí družstva

 

Ve čtvrtek 27.9.2012 se v Sokolově na koupališti Michal konal 1. ročník Českého poháru v beachsocceru pro střední školy a učiliště. I v tomto mladém sportu, který se v České republice teprve rozvíjí, bylo družstvo našich žáků úspěšné. Na mokrém písku a ve studeném větru skončili naši žáci v konkurenci 10 týmů z Jihlavy, Rakovníka, Chebu, Sokolova, Karlových Varů a Lokte na celkovém třetím místě! I zde je tedy na místě blahopřání k úspěchu a poděkování za reprezentaci školy. V našem družstvu byli tito žáci: Ondřej Hrabačka (SD4), Tomáš Štěpánek (AT4), Filip Šolle (AT4), Petr Filák (AT2A), Hynek Viet Hung Phung (ES2), Václav Kučera (I4), Tomáš Hron (AT3B), Filip Menčík (AT3B), Pavel Veselý (AT3B) a Daniel Tvrdek (AT3B). Individuálního úspěchu dosáhl Tomáš Hron, který se umístil na druhém místě mezi střelci se 7 góly.

A ještě výsledky:

skupina A

SPŠ Ostrov - Gymnázium Cheb 2:1

SPŠ Ostrov - SZVOŠ Cheb (zdrávka) 3:1

SPŠ Ostrov - SPŠ Loket 1:2

SPŠ Ostrov - VOŠ CR Karlovy Vary (obchodka) 0:2

čtvrtfinále:

SPŠ Ostrov - ISŠ Rakovník 2:2 na penalty 2:1

semifinále:

SPŠ Ostrov - ISŠTE Sokolov 2:3

Mgr.Ivan Závora

vedoucí družstva

Fotky z turnaje v beachsocceru by měly být v nejbližší době na webových stránkách asociace beachsocceru - www.beachsoccer.cz - kompletní výsledková listina

 

Neúspěch fotbalistů a vítězství atletů.

V tomto týdnu se žáci naší školy zúčastnili dvou soutěží Olympiády středních škol Karlovarského kraje. V pondělí 17.9.2012 proběhlo na umělé trávě v Karlových Varech - Drahovicích Okresní kolo v kopané (skupina A). Tento turnaj je vypsán pro kategorii VI.A, tj. pro žáky narozené v r.1996-1998. Naši školu tak reprezentovali především nově příchozí žáci z prvních tříd doplnění několika žáky ze 2.ročníku. Všechny školy ale předepsaná pravidla soutěže nerespektovaly (SOU stavební K.Vary, Gymnázium K.Vary) a postavily do zápasů i hráče starší. Také díky tomu skončili žáci naší školy na posledním místě ve skupině A po výsledcích :

SPŠ Ostrov – SOU logistické K.Vary Dalovice 1 : 3

SPŠ Ostrov - Gymnázium K.Vary 0 : 3

SPŠ Ostrov – SOU stavební K.Vary 2 : 4

 

Stínem turnaje bylo také vážné zranění žáka Jakuba Biniatova (S1), kterému přeji brzké uzdravení.

 

vedoucí družstva Mgr.Ivan Závora

 

Ve čtvrtek 20.9.2012 se uskutečnilo na Stadionu AC Start v Karlových Varech Okresní kolo v atletice nazvané Pohár Corny. Tuto soutěž vypsanou pro kategorii V. (ročníky 1993 – 1997) naši žáci zcela ovládli, skončili na 1.místě s náskokem téměř 500 bodů a postoupili do Krajského finále soutěže, které se koná na stejném místě dne 26.9.2012. Ani zde nejsou naši žáci bez šancí. Na postup do republikového finále, které se koná v Břeclavi, rozhodně mají. Naši školu reprezentovali tito žáci:

Milan Šochman (AT3A), Marek Ptáček (I2), Patrik Veselý (L2), Ondřej Mizsár (SD4), Martin Lebeda (AT4), Ondřej Lemák (L2), Dominik Tichý (ES2), Martin Karafiát (AT2B), Hynek Viet Hung Phung (ES2), Petr Pelzman (AT2B) a Vitaliy Bismak (AM2).

Nejhodnotnějších výkonů dosáhli Milan Šochman ve vrhu koulí výkonem 13,30 m a Patrik Veselý v běhu na 100 m výkonem 11,6 vt. (ručně měřeno), také naše štafeta ve složení Marek Ptáček, Ondřej Mizsár, Milan Šochman a Patrik Veselý skončila na 1.místě.

Atletům patří blahopřání a poděkování za vzornou reprezentaci školy a také přání k dalším úspěchům v soutěži.

vedoucí družstva Mgr.Ivan Závora a Mgr.Václav Klečka

Nohejbalový turnaj - 27.6.2012

Závěr školního roku se tělocvikáři pokusili okořenit turnajem v nohejbale trojic a exhibičním zápasem ve volejbale mezi žáky naší školy a učiteli. Vzhledem k tomu, že mnoho tříd bylo na exkurzích či jiných výletech, turnaje se zúčastnili pouze čtyři třídy. Přesto jsme byli svědky zajímavých zápasů s tímto konečným pořadím:

1.místo - třída ES2 - Rehák, Štěch, Křížek, Kocourek

2.místo - třída L3 - Pacek, Svoboda, Třeštík, Navrátil

3.místo - třída I1 - Ptáček, Blahuš, Škrdlant

4.místo - třída L1 - Hlaváček, Veselý, Obodzynkyj

Na závěr nohejbalového turnaje sehrál vítězný tým utkání proti učitelům Klečkovi a Závorovi, kteří byli doplněni žákem Zmrhalem (SD3), v tomto zápase zvítězili učitelé 2:0.

V exhibičním volejbalovém zápase mezi žáky a učiteli, který sledoval slušný počet diváků včetně pana ředitele , zvítězil tým žáků 2:1 na sety. Za tým učitelů nastoupili Ptáčková, Davídková, Tomášek, Klečka a Závora. Za družstvo žáků Kocourek, Rehák, Kaňka, Kilnar, Lemák a Hofrichterová (střídali Pacek a Třeštík).

Mgr.Ivan Závora a Mgr.Václav Klečka

Republikové finále v plážovém volejbalu - Brno

Naši reprezentanti v plážovém volejbale - Lukáš Kaňka (AM2) a Martin Kilnar (ES1) se tentokrát vrátili ze soutěže bez úspěchu. V konkurenci 16 párů z celé ČR se po dvou těsných porážkách umístili na děleném 13.-16.místě a tak jejich největším úspěchem zůstal již samotný postup na Republikové finále v plážovém volejbale, které se konalo 20.6.2012 v Brně. Určitým příslibem do budoucna tak zůstává fakt, že Martin Kilnar (ročník 1996) byl nejmladším účastníkem tohoto finále a nezbývá než doufat, že nabyté zkušenosti využije v dalších letech k vylepšení letošního umístění. I přes tento dílčí neúspěch patří našim klukům poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

 

Mgr.Ivan Závora

vedoucí družstva

Finálový turnaj v malé kopané

Dne 7.6.2012 se uskutečnil finálový turnaj mezi třídami SPŠ Ostrov.

Zvítězil společný tým tříd ES1+AT1A před třídou ES2 a L3.

Nejlepším střelcem byl Hynek Hung Phung ze třídy ES1 se 4 góly, nejlepší brankář Marek Kejla ze třídy L3 a cenu fair play dostal Tomáš Tefr ze třídy AT3B za to, že dvakrát přiznal, že jím vstřelené branky byly uznány neprávem.

Celkové výsledky jsou v  tabulce.

Za rozhodčí a organizátory

Mgr.Ivan Závora

Krajské kolo v plážovém volejbalu

1.6.2012 se náš pár Lukáš Kaňka (AM2) a Martin Kilnar (ES1) zúčastnil Krajského kola v plážovém volejbalu v Chodově. Ve velmi chladném počasí a za občasného deště naši reprezentanti krajské kolo vyhráli a vybojovali si postup do republikového finále, které se bude konat 20.6.2012 v Brně.

Blahopřeji k úspěchu a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 

Mgr.Ivan Závora,vedoucí družstva

Okresní kolo plážového volejbalu

Žáci naší školy dosáhli na další úspěch v Olympiádě středních škol.

V Okresním kole plážového volejbalu, které se konalo dne 18.5.2012 na kurtech v Chodově se pár Lukáš Kaňka - Martin Kilnar umístil na 2.místě a postoupil do Krajského kola soutěže, které se uskuteční na stejném místě pravděpodobně 1.6.2012. Pár Daniel Kocourek - Ondřej Lemák skončil na 5.místě a pár Damaris Kolaříková - Petra Hofrichterová na místě devátém.

 

Postupujícímu páru blahopřeji k úspěchu a všem děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Ivan Závora, vedoucí družstva

34. ročník Poháru primátora Karlových Varů

Dalšího vynikajícího úspěchu na sportovním poli dosáhli žáci naší školy 11.5.2012 v atletice na 34. ročníku Poháru primátora Karlových Varů. Naše družstvo tvořené těmito žáky: Patrik Veselý (L1), Dominik Tichý (ES1), Martin Karafiát (AT1B), Milan Šochman (AT2A), Martin Lebeda (AT3A), Ondřej Lemák (L1), Daniel Borský (AT1A), Vojtěch Sokol (L2), David Flaška (I2), Tadeáš Pavlík (ES2), Ondřej Mizsár (SD3), Marek Ptáček (I1), Tomáš Tefr (AT3B) a Martin Danczik (AT1A) skončilo na 1. místě a dovezlo další krásný pohár.

V jednotlivých disciplínách se reprezentanti naší školy umístili takto:

 • Patrik Veselý - 1.místo v běhu na 100 m, 2.místo ve skoku dalkém a 3.místo ve skoku vysokém, dále dosáhl nejhodnotnějšího výkonu dne ze všech účastníků vůbec a to v běhu na 100 m časem 12,01 sek.
 • Milan Šochman - 1.místo ve skoku dalekém, 1.místo ve vrhu koulí a 2.místo v hodu oštěpem
 • Marek Ptáček - 1.místo v běhu na 400 m
 • Ondřej Mizsár - 2.místo v běhu na 400 m
 • Dominik Tichý - 3.místo ve skoku vysokém
 • Martin Lebeda - 4.místo ve vrhu koulí
 • Tomáš Tefr - 4.místo ve skoku dalekém
 • David Flaška - 5.místo v běhu na 3000 m a 7.místo v běhu na 1500 m
 • Tadeáš Pavlík - 6.místo v běhu na 3000 m
 • Martin Karafiát - 6.místo ve skoku vysokém
 • Ondřej Lemák - 7.místo ve vrhu koulí a 8.místo v hodu oštěpem
 • Daniel Borský - 7.místo v běhu na 100 m
 • Vojtěch Sokol - 8.místo v běhu na 100 m
 • Martin Danczik - 8.místo v běhu na 1500 m

štafeta 4 x 100 m (Veselý, Sokol, Mizsár, Ptáček) - 2.místo

 

Všem žákům, kteří reprezentovali naši školu v hrozném vedru na atletických závodech, patří poděkování a blahopřání k dosaženým výsledkům a výkonům

Mgr. Ivan Závora, vedoucí družstva

Výsledky z celostátního finále v silovém víceboji

Družstvo žáků naší školy se zúčastnilo Republikového finále Poháru ASŠK

středních škol v silovém čtyřboji chlapců a dívek v Holešově ve dnech 26.-27.4.2012. Vzhledem k onemocnění žáka Bubika i náhradníka Navrátila odcestoval náš tým pod vedením pana učitele Jandy pouze ve třech:

 • David Cserge (AT3B)
 • Filip Hasenöhrl (AT1B)
 • Lukáš Pacek (L3)

 

V konkurenci 15 středních škol se družstvo naší školy umístilo na skvělém 10. místě, v jednotlivcích byl David Cserge na 11.místě, Filip Hasenöhrl na 15.místě a Lukáš Pacek na 41.místě.

V jednotlivých disciplínách se nejlépe umístil Filip Hasenöhrl, který byl ve shybech na 3.místě!! a David Cserge, který skončil v trojskoku na 4.místě!

Všem reprezentantům naší školy patří blahopřání k dosaženým výsledkům a poděkování za vzornou reprezentaci školy.

 

Mgr.Ivan Závora

vyučující TEV

Okresní kolo závodu na horských kolech

Dalšího vynikajícího úspěchu dosáhli naši žáci v Okresním kole závodu na horských kolech, který je zařazen do Olympiády středních škol.

Závod se konal v Karlových Varech dne 26.4.2012 a naši školu reprezentovali

 • Tadeáš Pavlík (ES2)
 • Marek Šulc (ES2)
 • Jiří Čechman (AM2)
 • Radim Vik (D4)

s těmito výsledky: Tadeáš Pavlík celý závod vyhrál, Jiří Čechman skončil na 2.místě a Marek Šulc na 9.místě.

V družstvech pak náš tým v Okresním kole Horských kol zvítězil.

 

Blahopřeji žákům k dosaženému úspěchu a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 

Mgr. Václav Klečka, vedoucí družstva

Mgr. Ivan Závora

Krajské kolo soutěže v silovém víceboji

Žáci naší školy dosáhli dalšího vynikajicího úspěchu v Olympiádě středních škol. V krajském kole soutěže v silovém víceboji, které se konalo dne 4.4.2012 v Sokolově, naše družstvo ve složení:

 • David Cserge (AT3B)
 • Filip Hasenöhrl (AT1B)
 • Lukáš Pacek (L3)
 • František Navrátil (L3)
 • Petr Bubik (AT3A) náhradník

zvítězilo a postoupilo do celostátního finále, které se bude konat ve dnech 26.-27.4.2012 v Holešově.

Blahopřeji našim reprezentantům k dosaženému úspěchu a děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Mgr.Václav Klečka, vedoucí družstva

1. ročník Velikonočního badmintonového turnaje ve čtyřhrách

Žáci naší školy se 3.4.2012 zúčastnili 1. ročníku Velikonočního badmintonového turnaje ve čtyřhrách, který se konal v tělocvičně SPgŠ K.Vary a v hale Slávie K.Vary. SPŠ Ostrov reprezentovaly tyto dvojice:

 • Partik Veselý (L1) - Vladyslav Obodzynskyj (L1)
 • Adam Šorfa (I2) - Martin Štoll (I2)
 • Martin Šmíd (I2) - Andrej Ngo (I2)
 • Tomáš Marek (ES1) - Michael Voříšek (I2)

V konkurenci 34 badmintonových párů (startovaly dvojice chlapecké, dívčí i smíšené) se nejlépe dařilo dvojici Marek - Voříšek, která skončila na vynikajícím 3. místě!

Úspěšnému páru blahopřeji k úspěchu a všem dvojicím děkuji za vzornou reprezentaci školy.

 

Mgr. Ivan Závora, vedoucí družstva


Olympiáda středních škol - krajské kolo soutěže v plavání

Žáci naší školy dosáhli dne 23.3.2012 dalšího skvělého úspěchu v Olympiádě středních škol. V krajském kole soutěže v plavání v Chebu obsadili 1.místo a je velká škoda, že v letošním roce nemá tato soutěž celorepublikové finále, protože ani tam by naši reprezentanti nebyli bez šancí.

Na tomto vynikajícím úspěchu se podíleli:

Matěj Cagaň (L2) - 50 m znak - 1.místo

Václav Gabriel (ES4) - 50 m prsa - 3.místo

Matěj Rajtr (I4) - 50 m prsa - 5.místo

Christian Möckl (ES4) - 50 m motýlek - 2.místo

Patrik Veselý (L1) - 50 m kraul - 1.místo

Filip Hasenöhrl (AT1B) - 50 m kraul - 5.místo

polohová štafeta - 4 x 50 m - 1.místo

kraulová štafeta - 6 x 50 m - 1.místo


Všem chlapcům patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a blahopřání k dosaženým výkonům.

Mgr.Ivan Závora, vedoucí družstva

Olympiáda středních škol - silový víceboj

Dalšího skvělého úspěchu v Olympiádě středních škol dosáhli žáci naší

školy v soutěži Silový víceboj. Naše družstvo tvořené žáky:

David Cserge (AT3B), Filip Hasenöhrl (AT1B), Petr Bubik (AT3A), Lukáš Pacek (L3) a Lukáš Vyhlídka (E3) zvítězilo v Okresním kole této soutěže a postoupilo do Krajského kola, které se bude konat 2.4.2012 v Sokolově.

 

Mgr.Václav Klečka, vedoucí družstva

FLORBALOVÝ TURNAJ

Dne 22.3.2012 byl dohrán mezitřídní turnaj ve florbale, do kterého se zapojilo zpočátku celkem 12 tříd (listopad 2011) a nakonec ho dokončilo 8 tříd, kdy některé třídy byly z turnaje vyloučeny pro opakované nedostavení se k zápasům a některé se odhlásily samy.

Celkem bylo odehráno 40 zápasů včetně těch později anulovaných z výše uvedených důvodů. Tři zápasy skončily kontumací, protože se jeden z týmů nedostavil. Celkem padlo více jak tři sta gólů (v tabulce 293 + góly z anulovaných zápasů), zvláštností je pouze jeden remízový výsledek. Ocenění jistě zaslouží třída I1, která sice nevyhrála ani jeden zápas, přesto celý turnaj dohrála se ctí až do konce. A zde jsou výsledky :

 

1. místo třída L2 19 bodů skóre 65:19

2. místo třída AT4A 17 bodů 56:30

3. místo třída ES 1 13 bodů 42:30

4. místo třída SD3 12 bodů 24:26

5. místo třída AM2 9 bodů 30:36

6. místo třída D2 9 bodů 25:33

7. místo třída AT1B 3 body 32:54

8. místo třída I1 0 bodů 19:65

 

Pozn: v případě rovnosti bodů rozhodoval vzájemný zápas.

Třídy na prvních třech místech dostanou ceny během příštího týdne.

Mgr. Ivan Závora, hlavní rozhodčí

Okresní kolo v plavání

Žáci naší školy dosáhli dalšího výborného úspěchu na sportovním poli.

V Okresním kole v plavání, které se konalo dne 19.3.2012 v Karlových Varech, obsadilo naše družstvo ve složení Christian Möckl (S4), Václav Gabriel (E4), Matěj Cagaň (L2) a Patrik Veselý (L1) 1. místo a postoupilo do Krajského kola, které se uskuteční dne 23.3.2012 v Chebu.

Mgr. Ivan Závora

Sálová kopaná Německo

Reprezentanti naší školy dosáhli vynikajícího úspěchu v turnaji v sálové kopané, který se konal dne 23.1.2012 ve městě Greiz v Německu.

Tým tvořili žáci:

 • Filip Škarda L4
 • Yevhen Shorban L4
 • Jan Vrba D4
 • Michal Kobera D4
 • Jakub Rutrle E4
 • Patrik Brichcín SD3
 • Michal Bečvář SD3
 • Petr Filák AT1A

Náš tým skončil v konkurenci 9 družstev - 7 německých a 2 z Čech - na skvělém 2. místě.

Blahopřeji všem zúčastněným k úspěchu a děkuji za vzornou reprezentaci SPŠ Ostrov i za hranicemi naší vlasti.

Mgr. Ivan Závora, vedoucí družstva

Sportovní akce - výsledky

Atletický pohár Corny - 19.9.2011 - 4.místo (nejlepší atlet Lukáš Pechoušek) - K.Vary

Přespolní běh - 4.10.2011-3.místo(Ptáček, Miszár, Vrána, Flaška, Pavlík) - organizovala SPŠ Ostrov

Kopaná - Pohár J.Masopusta - 18.10.2011 - 3.místo - K.Vary

Stolní tenis - okresní kolo - 1.místo - 24.10.2011 - Nejdek

krajské kolo - 1.místo -  3.11.2011 - Luby

republikové finále - 13.místo - 14.- 15.11.2011 - Holice

(Hasenörl, Marton, Zelenka, Šemora)

Sálová kopaná - 1.místo - 12.12.2011 v Ostrově na gymnáziu postup na turnaj do Greizu (SRN)

Vánoční laťka - 21.12.2011 - 1.místo (Pechoušek, Tichý, Veselý, Karafiát, Matějka) - K.Vary

Mgr. Václav Klečka

Vánoční turnaj v sálové kopané 21.12.2011

Školní kolo Vánoční laťky - 19.12.2011

1. místo Lukáš Pechoušek D4 185 cm

2. místo Dominik Tichý ES1 169 cm

3. místo Patrik Veselý L1 169 cm

4. místo Martin Karafiát AT1B 160 cm

5. místo Lukáš Matějka I1 160 cm

6. místo Petr Sommer L3 160 cm

7. místo Lukáš Třeštík L3 160 cm

8. místo Jiří Kaloč AM1 155 cm

9. místo Tomáš Sova ES1 155 cm

10. místo Václav Kučera I3 155 cm

11. místo Tomáš Jukl I3 150 cm

12. místo Patrik Simroth E3 150 cm

13. místo Tomáš Grim AT4B 150 cm

14. místo Stanislav BlahušI1 150 cm

15. místo Ondřej Lemák L1 145 cm

15. místo Jakub Rutrle E4 145 cm

17. místo Jiří Kostroun I1 145 cm

18. místo Miroslav Havroš L3 140 cm

19. místo Bismak Vitaliy AM1 140 cm

20. místo Jakub Cakl E4 140 cm

21. místo Daniel Máček AM1 135 cm

 

Pozn.: o pořadí na místech se stejným dosaženým výsledkem (např. 4.-7.místo) rozhodoval

větší počet oprav, popřípadě větší počet pokusů v soutěži (jednotlivé postupné výšky mohli

závodníci vynechávat).

 

Prvních pět soutěžících postoupilo do Okresního kola Vánoční laťky, které se koná ve středu

21.12.2011 v budově Střední průmyslové školy keramické v Karlových Varech.

 

hlavní rozhodčí soutěže

Mgr. Ivan Závora

 

_________________________________________________________________________________________________

Školní rok 2010/2011

Horská kola

Silový čtyřboj

Plavání

 • celostátní kolo, 9. - 10. 1. 2011 - 12. místo
 • krajské kolo, Cheb, 17. 12. 2010 - 1. místo
 • okresní kolo, Karlovy Vary, 1. 12. 2010 - 1.místo

Šachy

Volejbal

Basketbal

 • okresní kolo, 16. 11. 2010 - 4. - 6. místo
 • školu reprezentovali studenti Gabriel, Bortlík, Kraft, Behina, B.Hájek, Plaček, Kaňka, Bryndač, Svoboda, Kočiš

Fotbal

 • krajské kolo, Karlovy Vary, 5. 10. 2010 - 3. místo
 • okresní kolo, Karlovy Vary, 21. 9. 2010 - 2. místo

Sálová kopaná

Florbal

 • krajské kolo -
 • okresní kolo, Karlovy Vary, 21. 1. 2011 - 2. místo

Stolní tenis

Přespolní běh

Corny atletický pohár

 • krajské kolo - 4. místo
 • okresní kolo - 2. místo


Školní rok 2009/2010

Pohár primátora Karlových Varů v atletice

Dne 19. května proběhl v Karlových Varech tradiční atletický mítink o Pohár primátora Karlových Varů. Studenti naší školy s přehledem zvítězili s náskokem více než 30 bodů. Díky tomuto vítězství tak již po deváté zvítězili ve středoškolské olympiádě okresu Karlovy Vary. Nejúspěšnějśím atletem se stal Štěpán Kříž (D4).

Horská kola

 • okresní kolo - soutěž jednotlivců (37 závodníků): 1. místo - Čechman, 2. místo - J. Rádl, 4. místo - R. Vik, 5. místo - J. Kronika, 6. místo - M. Moc
 • okresní kolo - soutěž družstev (9 škol) - 1. místo

Silový čtyřboj

 • krajské kolo, Karlovy Vary, 17. 3. 2010 - 4. místo
 • školu reprezentovali studenti O. Rösch, P. Peter, R. Müller, M. Krejčí a O. Lux
 • okresní kolo, Karlovy Vary, 15. 3. 2010 - 1. místo

Plavání

 • krajské kolo, Karlovy Vary, 10. 2. 2010 - 1. místo
 • školu reprezentovali studenti Aišman, Möckl, Gabriel, Justa, Panocha a Wyrwol
 • letošní rok není postupový na mistrovství ČR

Vánoční laťka

 • okresní kolo, Karlovy Vary, 16. 12. 2009 - 1.místo
 • školu reprezentovali studenti J. Justa, Vatral, L. Pechoušek, P. Kuril
 • neúspěšnější byli Justa a Pechoušek - oba výkon 178 cm, 2. a 3. místo mezi jednotlivci

Šachy

 • okresní kolo, Ostrov, 14. 12. 2009 - 3.místo
 • školu reprezentovali studenti J. Pospíšil, M. Páchnik, R. Černák, J. Tomeček

Volejbal

 • krajské kolo, Karlovy Vary, 14. 12. 2009 - 2.místo
 • školu reprezentovali studenti Jelínek, Hroníček, Pištej, Danyo, Tvrdý, Štětina, Kaňka
 • okresní kolo, Karlovy Vary, 7. 12. 2009 - 1. místo
 • školu reprezentovali studenti Justa, Jelínek, Hroníček, Pištej, Danyo, Tvrdý, Štětina, Kaňka

Sálová kopaná

 • mezinárodní turnaj Euroregio-egrensis, Greiz, 11. 1. 2010 - 5. místo
 • okresní kolo, Karlovy Vary, 1. 12. 2009 - 2. místo + postup na turnaj Euroregio-egrensis v Greizu (SRN, 11. 1. 2010)
 • školu reprezentovali studenti Jergl, Hrabačka, Pavliš, Škarda, Nerad, Kryl, Shorban, Labík, Zrubek
 • okresní kolo - dívky, Karlovy Vary, 4. 12. 2009 - 7.-9. místo z 13 družstev
 • školu reprezentovaly studentky Slavíková (L4), Kučerová (L3), Tumpachová (L2), Suková (D2), Pintrová (S1), Řezníčková (L1)

Stolní tenis

 • krajské kolo, Cheb, 25. 11. 2009 - 2. místo
 • školu reprezentovali studenti Svěrák, Čák, Vaněček, Koten
 • okresní kolo, Karlovy Vary - 1. místo
 • okresní kolo - dívky, Karlovy Vary - 5. místo
 • školu reprezentovaly studentky M. Rohlová (L3), T. Tumpachová (L2)

Přespolní běh

 • republikové kolo, Žďár nad Sázavou, 23.-24. 10. 2009 - 6. místo
 • školu reprezentovali studenti J. Rádl, R. Vik, M. Hájek, J. Kronika, J. Ptáček a M. Danyo
 • krajské kolo, Kynšperk, 15. 10. 2009 - 1. místo
 • školu reprezentovali studenti Š. Kříž, M. Danyo, J. Rádl, R. Vik, M. Hájek, J. Kronika a J. Ptáček
 • okresní kolo, Ostrov - 1. místo

Corny atletický pohár

 • krajské kolo - 3. místo, nejúspěšnejším atletem byl Štěpán Kříž ze třídy D4
 • okresní kolo - 2. místo
spš - ostrov fotogalerie