Sportovní úspěchy studentů 2016 - 17

Pohár primátora

Ve středu 7.6.2017 proběhly v Karlových Varech tradiční atletické závody Pohár primátora. Letos se účastnilo celkem sedm středních škol z Karlových Varů a okolí. Naši chlapci bojovali, ale tentokrát se jim bohužel tolik nedařilo.

Za zmínku stojí výkony Nestora Boyka (E3), který byl druhý ve skoku vysokém(172 cm) a třetí se štafetou 4x100 m. Dále se dařilo Milanovi Ažaltovičovi (S2), který byl druhý na 400 m a Kubovi Moravčíkovi, 2. místo ve skoku dalekém výkonem 549 cm, ovšem zklamáním pro nás byl Honza Ullmann (E2), který sice běžel perfektně 100 m(11,2s), ale pokazil dálku, kde skočil pouhých 512 cm a se štafetou doběhl na 3. místě.

Ostatní závodníci podali průměrné výkony a i proto naše škola obsadila až čtvrté místo.

Všem závodníkům děkujeme za předvedené výkony.

Nestor Boyko při skoku vysokém.

Jakub Moravčík při skoku dalekém.

Jan Ullmann běh na 100 m.

Tomáš Szmitek vrhá koulí.

 


Mgr. Václav Klečka ml.

Pohár Josefa Masopusta

Ve středu 10. a ve čtvrtek 11.5., proběhlo v Karlových Varech okresní kolo PJM ve velkém fotbalu. Ze středeční skupiny postoupilo do čtvrtečního finále První české gymnázium KV a ve čtvrtek odehrála skupinu naše škola.

Celkem jsme hráli čtyři zápasy, ve kterých jsme porazili 3:0 SOU Toužim, 4:0 SOU stravování a služeb KV a remizovali jsme 0:0 s favorizovanou SOU stavební KV. Díky těmto skvělým výsledkům a i díky skóre jsme vyhráli čtvrteční skupinu a postoupili do finále.

Ve finále jsme se utkali s již zmiňovaným vítězem středeční skupiny. Bohužel gymnázium bylo nad naše síly, a tak jsme prohráli 0:3.

Kluci podali skvělý výkon a patří jim velký dík.

Mgr. Václav Klečka ml.

Pohár města Ostrova

Ve čtvrtek 4. května proběhlo na MDDM Ostrov již tradiční sportovní klání mezi naší školou a Gymnáziem Ostrov. Minulý rok jsme tento sportovní den, který se hraje napříč ročníky od 1. do 3., vyhráli. Soupeří se ve fotbalu, volejbalu, nohejbalu, basketbalu a nohejbalu. Jako každý rok se jednalo o velkou bitvu, kde byla znát velká rivalita jediných dvou ostrovských středních škol. Bojovalo se až do samého konce a v celkovém součtu, kdy za vítězství byly 2 body a za remízu 1 bod, jsme vybojovali 10 bodů, zatímco gymnázium bodů 14. Vítězství jsme bohužel neobhájili, ale ostudu naši chlapci rozhodně neudělali, všichni podali skvělý výkon, za což jim jménem školy děkujeme a věříme, že příští rok opět vyhrajeme.

Mgr. Václav Klečka ml.

Vítězná tažení basketbalistů

V měsíci dubnu se naši basketbalisté zúčastnili celkem čtyř turnajů. Nejdříve zvítězili v okresním kole basketbalu 5 členných družstev (okres KV), následně v krajském kole podlehli až ve finále Gymnáziu Sokolov a obsadili tak druhou příčku.

V basketbalové modifikaci 3+3 však nenašli ani v okrese a ani v kraji přemožitele a s přehledem zvítězili (škoda, že letos není republikové finále). Ve všech zápasech střídavě nastupovali : Boyko, Rajzl, Štěpánek, Dicze, Čepelák, Boukal a Nguyen.

Hoši děkujeme.

Silový čtyřboj

Konec měsíce března patří již tradičně silovému čtyřboji. Okresní kolo proběhlo v Karlových Varech a naši chlapci ho suverénně vyhráli. Postoupili do krajského kola, kde již byla větší konkurence, ovšem kluci se nezalekli a v sestavě Červínek(S4), Šíma(I2), Domalíp(AT2) a Veitl(L3) vyhráli.

Tahounem týmu se stal Václav Šíma, který krajské kolo vyhrál, druhý skončil Lukáš Veitl a čtvrtý Tonda Červínek. Zejména díky těmto skvělým umístěním jsme postoupili na republikové finále do Karviné. Do Karviné jsme museli upravit sestavu, jelikož Tonda Červínek musel jít psát písemnou maturitní práci. Skvěle ho nahradil Ondra Koročinský(I2) a i s ním v sestavě kluci nakonec vybojovali krásné 15. místo ze šestnácti zúčastněných týmů celé republiky.

Všem chlapcům děkujeme za vynikající reprezentaci školy a blahopřejeme jim k úspěchu.

Více fotografií z Karviné lze nalézt na facebookovém profilu silového čtyřboje v Karviné.

Mgr. Václav Klečka ml.

Velikonoční běh do schodů

Florbal

Šestého dubna proběhlo v Karlových Varech okresní kolo florbalového turnaje chlapců. Turnaje se zúčastnilo celkem 11 středních škol z Karlovarska. Organizátoři je rozdělili do třech skupin, dvě skupiny po čtyřech a jedna po třech.Hrálo se v hale míčových sportů u KV arény na dvou hracích plochách. Naši kluci ve skupině jednou prohráli a postoupili ze druhého místa do vyřazovacích bojů.

Utkali se s favorizovanou Obchodní akademií KV, kterou senzačně porazili a postoupili do finálové tří členné skupiny. Skupinu tvořily školy: SOU stavební KV, První české gymnázium KV a naše škola. V této skupině se hrálo systémem každý s každým, chlapci SPŠ Ostrov vše vyhráli a po řadě let obsadili perfektní první místo. Společně s Prvním českým gymnáziem KV postoupili na krajské kolo do Chebu.

Okresního kola se o den déle zúčastnila i naše děvčata, která skončila na čtvrtém místě.

V Chebu se hrál úplně jiný florbal a úroveň hry byla podstatně vyšší. Do turnaje postoupilo celkem šest týmů, a sice první dvě mužstva z Karlovarska(PČG KV, SPŠ Ostrov), Sokolovska(Gym Sokolov, Gym Chodov) a Chebska(Gym Cheb, Mariánské Lázně). Mariánské Lázně nedorazily, takže se vytvořila skupina pěti týmů a hrálo se každý s každým. Naši kluci dokázali vyhrát pouze jeden zápas a obsadili tak 4. místo.

Z vítězství se radovalo Gymnázium Sokolov. Všem reprezentantům a reprezentantkám děkujeme za předvedený výkon a přejeme mnoho dalších nejen sportovních úspěchů.

Mgr. Václav Klečka ml.

Badminton

Koncem února proběhlo okresní kolo badmintonového turnaje, kterého se účastnily dvě dvojice hráčů z naší školy. Loňští krajští vítězové Kubánek s Pekkou ze třídy L2 a sourozenecká dvojice Nguyen z E3 s Vu Nguyen Hoang Longem z I4.

Kluci byli rozděleni do skupiny A a skupiny B, zatímco obhájci krajského triumfu postoupili dál, sourozencům se tolik nedařilo a vypadli již ve skupině. Kubánek s Pekkou postoupili mezi prvních šest a utkali se o celkové umístění. Všichni kdo postoupili ze skupiny, šli automaticky do krajského finále.

Kluci nakonec obsadili až čtvrtou příčku kdy nestačili na týmy SOU stavební(dvě dvojice) a První české gymnázium KV. Krajské finále se konalo 9.3. a kromě šesti družstev z Karlovarska, dorazily i dvě dvojice z Chebu. Mezi osmi týmy, které vytvořily jednu skupinu, hrálo se systémem každý s každým, obsadili naši chlapci krásnou třetí pozici.

Nebýt taktizování ze strany SOU stavební a lepší organizace, skončili by kluci dokonce druzí. Klukům děkujeme za skvělou reprezentaci SPŠ Ostrov.

Mgr. Václav Klečka ml.

Školní kolo silového víceboje

Ve středu 8.3.2017 proběhlo tradiční školní kolo silového víceboje, soutěže se celkem účastnilo 14 závodníků, ze kterých vyšla trojice nejlepších. Pořadí skončilo shodou okolností stejně jako vloni, první byl Vašek Šíma z I2, druhý Dominik Domalíp z AT2 a třetí Tonda Červínek z S4. Tato trojice bude naši školu reprezentovat na okresním kole SŠ, plus závodník na čtvrtém místě Lukáš Veitl z E3.

Výsledková listina

Mgr. Václav Klečka ml.

Okresní a krajské kolo v plavání

Ve čtvrtek 15. prosince proběhlo v Karlových Varech okresní kolo v plavání chlapců, naši kluci minulý rok tyto závody vyhráli, a tudíž se snažili na úspěch navázat. Naše družstvo složené z pěti plavců (Adam Rau - E1, Jakub Čepelák - S3, Lukáš Tesař - L4, Filip Klier a Jan Libra - S2)

bojovalo až do poslední chvíle s kvalitní konkurencí. Nakonec bylo poraženo pouze Prvním českým gymnáziem KV, které kluky celkem jednoznačně přeplavalo. Umístili jsme se na postupovém druhém místě. V úterý 17. ledna jsme odjeli hájit čest naší školy na krajské kolo do Aše. Na krajské závody musí být v sestavě družstva o jednoho plavce navíc, a tak jsme do naše družstva na nominovali ještě Maxe Dobeše z S2.

Loňské krajské kolo jsme také vyhráli, jen se k naší smůle nepostupovalo na republikové finále. Letos jsme byli natěšeni a připraveni bojovat i s favorizovaným Prvním českým gymnáziem, jelikož tentokrát vítěz postupoval do Litoměřic na republikové finále. Kvalitativně na to kluci rozhodně měli, nicméně ještě než jsme se pustili vůbec do nějakých bojů, zradil nás jeden plavec, který vůbec nedorazil k autobusu.

Jakub Čepelák z S3, který nám jindy perfektně plave znak, nepřišel a připravil tak kluky o nadějné umístění. V Aši jsem se s pořadateli domluvil, naštěstí nás nediskvalifikovali, ovšem rovnou jsme (pouze s pěti závodníky) byli pasováni na poslední dvě místa, protože Gymnázium Aš mělo také pouze 5 závodníků. Kluci se nenechali znechutit a plavali skvěle, myslím si, že být v plném počtu určitě jsme na vítězství měli. Závody dle očekávání vyhrálo První české gymnázium KV, naši kluci skončili pátí.

Výborně plavali Filip Klier - 1. místo kraul, Max Dobeš - 2. místo kraul, Lukáš Tesař - 2. místo motýl, Adam Rau - 2. místo prsa a Jan Libra plaval statečně znak.

Všem klukům děkujeme za výbornou reprezentaci a doufáme, že se nám to za dva roky povede a postoupíme na republikové finále, rozhodně je to v našich silách.

Mgr. Václav Klečka ml.

Turnaj v halovém fotbalu Německo

V pondělí 9.1. naši žáci zavítali do německého Greizu na 36. Rudi - Geiger - Turnier im Hallenfusball.

V loňském roce jsme tento turnaj vyhráli a letos jsme se snažili titul obhájit. Ve značně improvizované sestavě, někteří hráči nemohli jet, nebo jsou zranění, kluci pouze s jedním náhradníkem podali výborný a bojovný výkon.

Jediný fotbalista z loňské sestavy Vojta Nováček(AT4B) dovedl jako kapitán náš tým složen z brankáře Jana Nádeníčka(E3), Milana Ažaltoviče(S2), Davida Žitného(I1), Tomáše Klapucha(L2) a Martina Kruliše(S3) k celkovému druhému místu.

Všem klukům děkujeme za výbornou reprezentaci školy v zahraničí a přejeme mnoho dalších úspěchů.

 

Mgr. Václav Klečka ml.

Vánoční laťka

Letos proběhl již 6. ročník tradičního vánočního turnaje ve skoku vysokém. Vítězství obhájil výkonem 166 cm (5. ročník 180 cm) Andrej Pogosjan (AT4B), druhé místo Martin Dušek (AT4A) a třetí byl Jirka Rajzl (E3).

Mgr. Václav Klečka

 

Vánoční turnaj
Vánoční turnaj ve stolním tenisu vyhrála Tereza Krejnická L3, druhé místo vybojovala MichaelaZimmermanová  L3 a třetí místo Lucie Bajcurová  L2. Děvčata předvedla skvělý výkon a právem si zasloužila finanční poukázky.
Mgr. Václav Klečka

Vánoční turnaj

Vánoční turnaj ve stolním tenisu vyhrála Tereza Krejnická L3, druhé místo vybojovala MichaelaZimmermanová  L3 a třetí místo Lucie Bajcurová  L2.

Děvčata předvedla skvělý výkon a právem si zasloužila finanční poukázky.

Mgr. Václav Klečka

 

 

Úspěch skokanů do výšky

Družstvo SPŠ Ostrov zvítězilo v jubilejním 30.ročníku Vánoční laťky na keramce a překvapivě chlapci obsadili první tři místa (Boyko, Dušek, Pogosjan), čtvrtým členem družstva byl Odigie.

Hoši, děkujeme.

Mgr. Václav Klečka

Halový fotbal

Ve čtvrtek 8. a v pátek 9. prosince proběhl halový turnaj ve fotbalu, naše škola se tentokrát zúčastnila v zastoupení obou pohlaví. Ve čtvrtek hráli chlapci, kteří vyhráli svou skupinu, postoupili do vyřazovacích bojů, kde ovšem nestačili na mužstvo 1. českého gymnázia KV a prohráli 1:2, celkově obsadili dělené 5. místo.

 

Reprezentovali: Poláček, Nováček, Jílek, Lazarev, Ažaltovič, Groh, Žitný, Kruliš a Klapuch.

 

Celý turnaj vyhrálo SOU stavební.

V pátek přišla na řadu děvčata, která hrála dobře, ale bohužel nepostoupila ze skupiny, kde pouze jeden zápas vyhrála a celkově obsadila dělené 4. místo.

Všem, kteří reprezentovali školu děkujeme.


Mgr. Václav Klečka ml.

Okresní kolo chlapců ve volejbalu

V úterý 6. prosince, proběhlo v Karlových Varech okresní kolo chlapců ve volejbalu, turnaje se účastnilo celkem devět družstev, rozdělených do třech skupin. Naši chlapci sehráli skupinu se SOU stravování a služeb, kterou porazili jasně dva nula na sety. Druhý zápas ve skupině bojovali s Logistickou školou Dalovice, za stavu 1:1 na sety se hrál třetí rozhodující set do 15.

Kluci vedli 11:7, ovšem slibný náskok prohospodařili a prohráli 1:2. Jelikož do finále postupovali pouze vítězové jednotlivých skupin, naši se dále neprobojovali a tak skončili na konečném děleném 4. místě. Celý turnaj vyhrálo První české gymnázium KV.

Děkujeme klukům, kteří reprezentovali, jmenovitě: Pekka, Skořepa, Žůrek a Kubánek(všichni L2), Kubálek(AM2), Kovařík(AT4A), Drahokoupil(S2) a Künzel(E4).

Mgr. Václav Klečka ml.

Basketbal - okresní kolo kategorie VI

22. listopadu 2016 se konalo okresní kolo kategorie mladšich studentů v basketbalu. Družstvo složené převážně z amaterských basketbalistů (kromě Boyka Nestora), bojovalo až do finálové skupiny. Chlapci jednou prohráli a obsadili 3. místo. Za reprezentaci patří dík : Boykovi, Klapuchovi, Nguyenovi, Slezákovi, Borůvkovi a Pastorovi.

 

Mgr. V. Klečka

 

Turnaj 17. listopadu v basketbalu v Karlových Varech

Družstvo dívek, které obsadilo 6. místo na turnaji 17. listopadu v basketbalu v Karlových Varech. Zleva Dobošová, Křížová, Ivanova, Bajcurová a Trousilová.

Družstvo chlapců, vítěz turnaje 17. listopadu v Karlových Varech. Zleva stojí Dicse, Boyko, Čepelák, Rajzl, Štěpánek. Klečící Slezák a Nguyen.

Turnaj ve stolním tenisu

Poslední říjnový týden proběhlo v Karlových Varech okresní kolo ve stolním tenise. Naši školu reprezentovalo družstvo dívek, ve složení : Krejnická, Zimmermannová, Bartošová a Křížová.

Chlapci hráli ve složení : Šedivec, Fasl a Šmíd.

Obě družstva bojovala o postup do krajského kola. Letos však ani jedno družstvo nepostoupilo, přičemž dívky skončily na 4. místě a chlapci o příčku níže. Bojovnost nelze upřít, ale letošní úroveň byla vysoká. Dík reprezentantům za hájení barev naší školy.

Mgr. V. Klečka

Přespolní běh

V pátek 30.9 pořádala naše škola opět již tradiční přespolní běh. Běželo se v ostrovském zámeckém parku, kde se tentokrát sešlo devět klučičích a sedm holčičích družstev.

SPŠ Ostrov postavila obě družstva, za děvčata vyběhla Trousilová a Křížová z L4 a Zimmermanová z L3. Holky běžely hezky a vybojovaly páté místo.

Chlapci ve složení Klouda E2, Vdoviak L1, Newiak S1, Plachý S4 a Boyko E3 doběhli na konečném čtvrtém místě, kdy nejlépe doběhl Míra Vdoviak a to na stejném čtvrtém místě.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy

Hromadný start děvčat

Dobíhají naše holky v pořadí Trousilová, Křížová a Zimmermanová

Hromadný start kluků

Celkový vítěz závodu za Spgš a gymnázia KV, která vyhrála i celkově mezi chlapci

Mgr. Václav Klečka ml.

Fotbal

Ve čtvrtek 22.9 proběhlo na hřišti 1. FC Karlovy Vary okresní kolo ve velkém fotbalu. Startovat mohla věková kategorii 1999 a mladší. Hrálo se ve dvou dnech a sice v úterý a ve čtvrtek. Naše škola hrála ve čtvrtek společně se třemi dalšími týmy. Hrálo se systémem každý s každým jednou 25 minut. Tato doba se nám stala osudnou. První zápas naši kluci pouze remizovali 0:0 s Gymnáziem K. Vary, druhý zápas proti Střední pedagogické škole dostali ke konci zápasu nešťastný gól a prohráli 0:1. Poslední zápas jasně vyhráli 3:0 nad SOU Stavební. Bohužel tyto výsledky stačily pouze na třetí místo. První hrací den vyhrála Obchodní akademie KV a druhý den Střední pedagogická škola a gymnázium KV. Tato dvě mužstva postoupila do krajského kola. Za předvedený výkon klukům děkujeme.

Mgr. Václav Klečka ml.

Středoškolský atletický pohár Corny

Ve středu 14.9. proběhl v Karlových Varech atletický pohár. Okresního kola se účastnilo sedm dívčích a pět chlapeckých týmů. Naše škola měla poprvé ve své novodobé historii i dívčí družstvo. Děvčata v žádném případě neudělala ostudu a obsadila krásnou pátou příčku, vzhledem k tomu, že je u nás ve škole omezený počet dívek je toto umístění velkým úspěchem.

Kluci ve své kategorii vévodili a nakonec jasně vyhráli a vybojovali postup do krajského finále.

Na druhém místě, taktéž postupovém se umístila Střední pedagogická škola a gymnázium K. Vary a třetí bylo Gymnázium K. Vary, které pokazilo závěrečnou štafetu a díky tomu těsně nepostoupilo.

Přesně za týden 21.9. proběhlo krajské kolo, kde se utkaly první čtyři týmy z celého Karlovarského kraje. Vzhledem k vítězství v okresním kole jsme měli podobné ambice i v kole krajském a doufali jsme v postup na republikové finále do Břeclavi. Naše plány však zhatily chebské školy, protože jak ISŠ Cheb tak i Gymnázium Cheb, byly ve všech disciplínách o kousek lepší a nakonec si to mezi sebou rozdali o celkové vítězství. Úplným vítězem se nakonec zaslouženě stala ISŠ Cheb a postoupila na republikové finále.

Naši chlapci skončili až třetí. Nicméně jak naše děvčata tak i kluci, podali výborné výkony, za což jim velice děkujeme.

Dívčí družstvo SPŠ Ostrov.

Jan Ullmann (E2) při skoku dalekém.

Jan Ullmann (E2) finišuje v běhu na 100 m

Martin Dušek (AT4A) při skoku vysokém

Nestor Boyko (E3) běží sprint na 400 m

Mgr. Václav Klečka ml.

Fotogalerie Defaultní - nemazat

Fotogalerie Sportovní vybavenost naší školy

Venkovní hřiště s oválem Venkovní hřiště s oválem Venkovní hřiště s oválem Pohled na hřiště ze střechy Lezecká stěna Detail úchytů na lezecké stěně. Úchyty na lezecké stěně

Fotogalerie Pohár starosty Ostrova 2016

Fotogalerie

spš - ostrov fotogalerie