Distribuční maturita 2017

V termínu 22.25. září 2017 umožnila firma ČEZ našim 3 žákům ze třídy E4, jmenovitě Marku Liškovi, Michalu Záleskému a Šimonovi Dragounovi, nahlédnout do zákulisí práce v elektroenergetice.  

Hned po příjezdu do Kladna do budovy ČEZ o nás bylo velice hezky postaráno, dostali jsme jídlo i pití a po třech velice zajímavých a poučných přednáškách nás čekal výlet do blízkého lezeckého centra, kde jsme dostali krátké školení o tom, jak by se měl chovat pracovník, který pracuje ve výškách.

Dalšího dne nás po dalších 4 přednáškách na téma distribuce elektrické energie, vybavení zaměstnanců skupiny ČEZ a podobných tématech, čekala návštěva rozvodny, která se nacházela pár minut autobusem od budovy ČEZ. Na místě nám profesionálové a zaměstnanci rozvodnu podrobně předvedli a vysvětlili, co a jak funguje.

Třetího dne nás po dvou přednáškách na různá další témata čekal rozhovor se dvěma pány z vedení skupiny ČEZ, kterým jsme mohli pokládat libovolné otázky a oni se nám na ně snažili odpovědět.

Následoval test, který měl zhodnotit, zda jsme si ze školení alespoň něco odnesli. Vzhledem k tomu, že všichni uspěli si myslím, že tato akce opravdu za něco stála. Krom toho, že jsme se tam dozvěděli spoustu zajímavých informací, na které jinde nemusíme narazit, tak jsme si také užili spoustu zábavy. Z návštěvy Kladna a Distribuční maturity jsme všichni měli opravdu dobrý pocit.

Ing. Zdeňka Škrdlantová