Sportovní kurzy

V rámci tělesné výchovy jsou v rámci výuky zařazeny 2 sportovní výcvikové kurzy – lyžařský a sportovně-turistický kurz.

Lyžařský kurz

Lyžařský kurz absolvují žáci 1. ročníku, a to obvykle v lednu nebo v únoru v areálu Neklid na Božím Daru nebo na Klínovci.

Výcvik trvá 5 dní a je možné ho absolvovat na běžkách (začátečníci i pokročilí), sjezdových lyžích (začátečníci i pokročilí) nebo snowboardu (pouze pokročilí). Kurz vedou zkušení instruktoři z řad našich pedagogů, občas jejich team doplní externí expert. :)

Sportovně-turistický kurz

Sportovně-turistický kurz je určen žákům 2. ročníku, trvá 5 dní a probíhá v červnu.

Naše škola již několik let využívá možnost absolvovat výcvik v areálu STAN v Březové u Jihlavy, kde se žákům věnují zkušení instruktoři. Žáci si zde vyzkouší širokou škálu aktivit – základy bezpečného lezení, týmové aktivity, adrenalinové sporty.

Některé třídy preferují pro výcvik Krušné hory, kde se žákům věnují naši pedagogové a náplní je obvykle turistika, cyklistika, lanové centrum, paintball a další sportovní aktivity.

2017/2018
Ve školním roce 2017/2018 proběhl lyžařský kurz ve dvou termínech a sice v týdnu 19.–23. 2. 2018 a 26. 2.–2. 3. 2018. Výcviku se celkem účastnilo přes 80 žáků, kteří se učili či zdokonalovali ve… více