Poznávací zájezdy do zahraničí

Výlety do anglicky mluvících zemí

Jednou za dva roky se snažíme našim studentům nabídnout možnost vycestovat do Velké Británie a poznat tak život v zemi, jejíž jazyk se ve škole učí. Mají jedinečnou možnost prokázat, jak se anglicky domluví v přirozeném prostředí. Ubytováni jsou v rodinách, tudíž angličtinu denně používají v běžné komunikaci.

Vzhledem k tomu, že jsme technickou školou, náš program je směřován do zajímavých technických muzeí nebo automobilových závodů. Tak jsme například navštívili rodinnou továrnu na výrobu automobilů Morgan. Tuto výrobu pak studenti mohli porovnat s plně automatizovanou výrobou v továrně Jaguar v Birminghamu. Podívali jsme se i do leteckého muzea Cossfords, kde studenti obdivovali velmi zachovalé exponáty např. z 2. světové války. Přidáváme i trochu sportu, takže naším cílem byly i fotbalové stadiony FC Chelsea v Londýně či FC Manchaster City v Manchestru.

A samozřejmě nevynecháme ani Londýn se všemi jeho pamětihodnostmi a ochutnávkou tradičního jídla Fish and Chips.

Školní zájezd do Velké Británie 2018

Výlety do německy mluvících zemí

Každý rok se snažíme dát žákům možnost poznat německé prostředí přímo na vlastní kůži i takovým způsobem, aby je to zároveň bavilo. Proto pro ně každý rok připravujeme několik výletů. Tak pravidelně navštěvujeme německé zábavní parky EuropaPark (www.europapark.de) a Heidepark (www.heidepark.de). Tyto výlety mají u žáků obrovské úspěchy.

Velmi kladné ohlasy má vždy také dvoudenní výlet do Berlína nebo Vídně, který se koná střídavě na konci školního roku. Studenti tak mají možnost osobně se seznámit s těmito úžasnými metropolemi.

Dalšími akcemi jsou odpolední výlety do aquaparků v nedalekém Marienbergu (www.aquamarien.de) nebo Geyeru (www.ana-mare.de) a návštěva vánočních trhů v Drážďanech.

Během všech výletů se snažíme nenásilnou formou žáky seznamovat s německými (evropskými) reáliemi, jiným stylem života atp. (formou různých soutěží a her), chceme v nich probudit zvídavost a zájem o jiné kultury. Po absolvování těchto akcí vždy od žáků požadujeme nějakou zpětnou vazbu – formou diskuzí, závěrečných prací, sepsáním zpráv či spoluvytvářením školní nástěnky.

2017/2018
Školní zájezd do Velké Británie 2018 Termín zájezdu: 3.–9. března 2018 3. 3. 2018 se žáci SPŠ Ostrov vydali spolu s žáky SPŠ Hradec Králové do Velké Británie. Přejeli přes… více
2014/2015
Výjezd 2015 se konal ve dnech 22.–28. 3. 2015 a opět jsme vycestovali s 20 studenty z naší školy a námi prověřenou CK Boca a také se SPŠ Hradec Králové. Náplň výjezdu byla obdobná jako v roce 2013, s… více
2012/2013
Výjezd 2013 se konal ve dnech 5.–11. 4. 2013 a zúčastnilo se 20 studentů z naší školy. Vycestovali jsme společně se SPŠ Hradec Králové, Výjezd jsme uskutečnili s CK Boca Pardubice. V dopoledních… více