Ježíškova vnoučata na SPŠ Ostrov

V rámci adventu se třída S3 rozhodla, že se zapojí do akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Jako příjemce dárku si vybrali chlapci paní Marii, které je 93 let a žije v ústavní péči ve Vejprtech. Paní Marie vzhledem ke svému věku už hůře kouše, proto si přála nutridrinky, tento druh tekuté stravy je finančně hodně náročný.

Během týdne studenti mezi sebou vybrali poměrně velkou částku a nakoupili různé druhy nutridrinků. Petr Vlk, který ve Vejprtech bydlí, společně s třídní učitelkou Janou Černohorskou, se vydali dárek osobně předat. To se bohužel nepovedlo, protože paní Marie byla odvezena do nemocnice. Když se vrátila, tak jí ošetřovatelka paní Petra Soldánová dárek předala i s fotografií naší třídy, kterou jsme pořídili. Paní Marie byla moc nadšená, že jí chce někdo udělat radost a dát jí dárek. Fotografii měla stále vystavenou a každému ji ukazovala. Později jsme se dozvěděli, že dva měsíce už téměř nekomunikovala, prostě už neměla pro co žít. Najednou se vše změnilo.

Celá akce měla ale ještě další pokračování, ozvala se nám dcera paní Marie, která maminku navštívila, zaznamenala tu velkou změnu a rozhodla se, že nám musí také nějaký dárek dát. Pozvala poslední den školy celou třídu do cukrárny a vše zaplatila. Chlapcům řekla, že hodnota našeho dárku je úplně někde jinde. Tak nám všem na Vánoce zůstal pocit, že tahle akce má opravdu smysl.

Poslední změna
07.01.2020