pIšQworky na SPŠ Ostrov

Slavíci zazpívali v Ostrově

Dne 21. listopadu 2018se na naší škole uskutečnil oblastní turnaj soutěže pIšQworky. O čtyři postupová místa do krajského turnaje se zde utkalo rovnou 14 týmů. Vítězství si odnesl tým Slavíci z domácí SPŠ Ostrov.

Po úvodní prezentaci byli soutěžící rozlosováni do čtyř skupin. Skupiny A a C po čtyřech a skupiny B a D po třech týmech.

Ve skupině A si Eliťáci ze SPŠ Ostrov nenechali vzít ani jediný postupový bod a nikdo tak nemohl mít námitky proti jejich postupu do play-off. Společně s nimi postoupili také jejich spolužáci Elektrikáři.

Ve skupině B jasně dominovali Slavíci také z domácí SPŠ Ostrov. Jejich soupeři je nemohli rozhodit, však již minulý rok se celkem vysoko umístili na krajském kole. Rakeťáci taktéž ze SPŠ Ostrov po jejich fiasku proti Slavíkům překvapivě nezmizeli ze scény a také pokračovali do play–off.

Jediný, kdo mohl zastavit řádění Rakeťáků se stali opět Slavíci, kteří si dnes odnášejí 1. místo. Jednalo se o bratrovražedný souboj, protože oba týmy jsou ze SPŠ Ostrov. Všichni však na tento zápas budou vzpomínat v dobrém.

 1. Slavíci (SPŠ Ostrov, p. o.)
  ve složení: Matěj Slavík, Richard Kokštejn, Aleš Hoch, Vojtěch Wolf, Nick Newiak
 2. Rakeťáci (SPŠ Ostrov, p. o.)
  ve složení: Aleš Míča, Maxmilíán Dobeš, Tomáš Riedl, Michal Kos, Jan Schierl
 3. Čarodějové kruhu (ZŠ a MŠ Ostrov, Myslbekova 996, p. o.)
  ve složení: Filip Oriabinec, Filip Šerák, Michal Ševčík, Petr Kunz, Daniel Kubín

Celý článek pisqworky.cz

18kTým chce jet z Chebu až do Brna

Dne 29. listopadu 2018 se na naší škole uskutečnil krajský turnaj soutěže pIšQworky, na kterém se rozhodovalo, který z dvanácti týmů postoupí na brněnské Grandfinále.

Ve skupině A se rozhodovalo o otázce, je-li lepší gymnázium, nebo průmyslovka. Proti sobě se postavily týmy JeMiToJedno za gymnázium a Slavíci za průmku. Jednalo se o velmi vyrovnané střetnutí, z kterého vyšli Slavíci jako těsní vítězové (11:9). Do play–off však postupovaly oba týmy.

Ve skupině B se nejlépe dařilo 18kTýmu, kterému se dokonce podařilo jedno střetnutí vyhrát 20:0. Ve skupině C jasně vyhráli Týpci, kteří dvakrát za sebou vyhráli 16:4. Do play–off je následovaly Bambusy. Ve skupině D jasně zazářily Lampičky, které si posvítily na kohokoliv, kdo by jim chtěl sebrat byť jen jediný postupový bod.

Ve finále už nikdo ani nedutal. 18kTým vs. Slavíci. Kdo to asi vyhraje? Každá chyba se trestala. Nikdo se nechtěl nechat nachytat. Krátce před koncem limitu se však ozval vítězný řev 18kTýmu, který byl určitě slyšet po celé škole.

 1. 18kTým (Svobodná chebská škola, ZŠ a gymnázium s. r. o.)
  ve složení: Viet Nguyen Huu, Petr Půlpán, Kamal Sultani, Jirka Beer, Oliver Oukhrabka
 2. Týpci (Gymnázium a SOŠ Chodov, p. o.)
  ve složení: Stanislav Srba, Radek Hegenbart, Jaromír Péc, Jakub Nosál, Vilém Schlapák
 3. Slavíci (SPŠ Ostrov, p. o.)
  ve složení: Matěj Slavík, Richard Kokštejn, Aleš Hoch, Vojtěch Wolf, Nick Newiak

Podrobnější informace na pisqworky.cz