Prvenství při první účasti na ROBOsoutěži

V úterý dne 19. listopadu 2019 se na fakultě Elektrotechnické ČVUT v Praze konal 11. ročník soutěže pro SŠ Lego robotů s názvem ROBOSOUTĚŽ 2019.

Střední průmyslová škola Ostrov se této soutěže účastnila vůbec poprvé.

Naši školu reprezentovaly dva týmy. První tým s názvem “Tajný“ ve složení studentů Jáchym Horák (E2) a Jan Stehlík (L3). Tým druhý s názvem “BET“ ve složení studentů Theodor Holubec, Tomáš Spáčil a Ondřej Bílý. (E2).

Studenti poslední dny trávili ve škole přípravou svých robotů na soutěž až do pozdních večerních hodin.

Každý z týmů zvolil rozdílnou koncepci robotů. Tým “Tajný“ připravil vysoce chytrého Lego robota schopného překonávat překážky i o dvou stupních. Tým “BET“ přichystal jednoduchý model se schopností vypořádat se s překážkami v rychlém čase.

ROBOSOUTĚŽ se skládala ze dvou částí. První část spočívala v nasbírání co největšího možného počtu bodů ve třech jízdách za průjezd trasou s bonusovými body za průjezd přes vrcholy. Ve druhé části probíhaly vyřazovací závody mezi 16ti nejlepšími družstvy. Po první části, které se zúčastnilo celkem 34 družstev tým Tajný zaujal 1. místo se 48 body do vyřazovacích závodů a tým BET zaujal místo 7. se 40 body.

Ve vyřazovacích bojích byl tým “Tajný“ ve druhé jízdě poražen a na konci obsadil finální deváté místo. Oproti tomu tým “BET“, i díky štěstí všechny jízdy vyhrál a ve vyřazovacích bojích zůstal neporažen a zaslouženě se stal výhercem 1. kola ROBOSOUTĚŽE pro SŠ týmy a taktéž pokračuje do finále konaného 13. prosince 2019 na FEL ČVUT v Praze.

Veškeré výsledkové tabulky ze soutěže naleznete zde

O úspěších našich studentů se můžete dočíst také zde

Postupujícím přejeme hodně štěstí ve finále soutěže a všem zúčastněným členům děkujeme za výbornou reprezentaci školy.


V pátek 13. 12. 2019 se konalo finále soutěže pro SŠ Lego robotů s názvem ROBOSOUTĚŽ 2019.

Naši školu opět reprezentoval tým s názvem “BET“ ve složení studentů Theodor Holubec, Tomáš Spáčil a Ondřej Bílý. (E2)

Ve finále se střetlo celkem 36 týmů a stejně jako první kolo bylo i finále rozděleno do dvou částí, a to základní části a vyřazovacích soubojů.

Náš tým BET po základní části získal 34 bodů a umístil se na sdíleném 15. místě společně se třemi dalšími týmy. Do vyřazovacích bojů mohlo postoupit pouze 16 týmů. O finálním pořadí a postupu do vyřazovacích soubojů rozhodoval los. Bohužel v tuto chvíli štěstí náš tým opustilo a los rozhodl o finálním prvním nepostupovém místě, tedy 17.tém.

Vzhledem k naší první účasti na robosoutěži lze i přesto toto umístění považovat za velký úspěch.

Připomeňme si, že všech bojů se celkově účastnilo 136 týmů. Nezbývá mi než poděkovat a popřát všem zúčastněným této soutěže mnoho sil a dalších úspěchů v příštím ročníku.

Poslední změna
07.01.2020