Zrodila se hvězda

25. a 26. 3. 2019 jsme zavítali s našimi studenty poprvé v historii na krajské kolo mistrovství ČR v Grafických předmětech, tradičně pořádané na ISŠTE Sokolov. Mistrovství se sestává celkem ze tří soutěží:

  • Wordprocessing (soutěž v expertní úpravě textu v MS Word)
  • Opis (soutěž v rychlosti psaní na klávesnici)
  • Korektura (soutěž v přesnosti a rychlosti úpravy textu)

Naši studenti se účastnili celkem dvou soutěží a to v Wordprocessingu opisu.

Jako nováčci jsme neměli velké ambice a i tak ve Wordprocessingu se náš nejlepší student Pavel Gárský (I1) umístil na sympatickém 7. místě.

Vzhledem k tomu, že se na naší škole nově nabízí obor Veřejná správa, v rámci které se povinně vyučuje psaní všemi deseti, tak se nabízí zkusit to i v soutěži opisu. Možná i díky této okolnosti se do soutěže přihlásil i Kristián Tichota student 1. ročníku oboru Informační technologie.

Do celého mistrovství se celkem zapojilo 8 škol Karlovarského kraje a obzvláště v opisu panuje mezi školami velká rivalita, zejména mezi školami obchodního zaměření (např. Gymnázium a obchodní akademie M. Lázně, Obchodní akademie a VOŠ CR s PSJZ KV). Velké ambice na výhru v opisu mělo i samotné ISŠTE. Velkým překvapením, asi tušíte :-), byl ale výsledek.

Už v průběhu soutěže hlučnější klávesnice Kristiána a jeho kadence připomínající kulomet nenechalo nikoho na pochybách, že mají vážného konkurenta. Bylo příjemné vidět úžas kolegů z ostatních škol, kteří tam měli zástupce 3. a 4. ročníků oborů, kde se psaní všemi deseti vyučuje několik hodin týdně a následné reakce soupeřů, kteří cituji „Seděl jsem vedle něho a znervózňovalo mě jak rychle píše“. A tedy ten výsledek?

Kristián Tichota na celé čáře předčil všechny a s rychlostí 438,7 úhozů za minutu si zaslouženě odnesl 1. místo. Při předávání cen zaznělo, že tento výsledek v kraji dlouho neviděli.

Pro srovnání výsledky na prvních třech místech.

Pořadí Jméno Škola Ročník studia Hrubé úhozy Chyby Čisté úhozy
1. Kristian Tichota SPŠ Ostrov 1. 4 737 7 4 387
2. Patrik Olekšák Gymnázium a OA M. Lázně 4. 3 968 0 3 968
3. Petr Klokočník ISŠTE Sokolov 3. 3 319 5 3 069

Je dobře, že na naší školu chodí studenti jako je Kristián a určitě je třeba si je hýčkat. Přejeme mu hodně štěstí v celorepublikovém finále a doufáme, že se svými schopnostmi v opisu bude školu reprezentovat po celé 4. roky studií na SPŠ Ostrov.

Poslední změna
29.03.2019