Výstavba a modernizace odborných učeben pro obory vzdělání Autotronik, Automechanik a Strojírenství na SPŠ Ostrov
Cílem projektu je inovovat výuku v polytechnických oborech na Střední průmyslové škole Ostrov, příspěvkové organizaci. Projekt řeší vybudování nového objektu dílen pro obor Autotronik a Automechanik a vybavení učebny soustruhy a frézkami pro obor Strojírenství.
Předmětem hlavní části projektu je výstavba samostatně stojícího objektu. Jedná se o jednopodlažní, nepodsklepenou budovu, která bude sloužit pro praktickou výuku oboru Autotronik a Automechanik. Objekt dílen bude vystaven na volném pozemku v těsné blízkosti budovy Střední průmyslové školy Ostrov.
Střední průmyslová škola Ostrov se dlouhodobě snaží centralizovat veškerou výuku v objektu Centra technického vzdělávání. Žáci tak mají na jednom místě k dispozici plně bezbariérové, moderní výukové prostory, které poskytují veškerý komfort jak pro žáky, tak i pro pedagogy. Žáci oboru Autotronik a Automechanik navštěvují odborný výcvik v dislokovaném pracovišti v Karlových Varech. Tyto prostory škola nevlastní, ale pronajímá si je. Výstavbou nových dílen na pozemku v těsné blízkosti hlavní budovy školy by došlo ke sloučení pracovišť, vybavením nových dílen moderní technikou pak ke zvýšení kvality odborného výcviku. Stavbou nových dílen očekáváme úsporu provozních nákladů školy v souvislosti s pronájmem dílen, energetický přínos pro hlavní objekt, který bude zásobován přebytky energie z instalované fotovoltaiky. Nové dílny budou vytápěny tepelnými čerpadly. Hlavním cílem a očekávaným přínosem projektu je zvýšení kvality odborného výcviku, přiblížení vzdělávacího procesu praktickým dovednostem z výroby a provozu. Posílení výuky elektromobility.
Součástí projektu je také vybavení stávajících dílen pro obor Strojírenství, kde dojde k úpravě elektroinstalace a napojení nových strojů: stolní soustruhy s podstavci a nástroji s příručními stoly a stolní frézky s podstavci a nástroji s příručními stoly. Stroje budou sloužit pro seznámení žáků oboru Strojírenství ve 2. a 3. ročníku se základy strojního obrábění na soustruzích a frézkách, tak aby si každý žák mohl samostatně vyzkoušet tento druh opracování kovu. Praktické hodiny jsou koncipovány pro skupinu maximálně 12 žáků.