Edison 2015

Školní rok
2014/2015

Naše první zkušenost s mezinárodním projektem Edison pořádaným pod záštitou mezinárodní studentské a neziskové organizace AIESEC.

Přijeli studenti ze šesti zemí - Japonska, Ruska, Taiwanu, Tunisu, Ukrajiny, Brazílie a Mexika. Ti posléze v hodinách cizích jazyků formou krátkých prezentací našim žákům představili kulturu a tradice své země. Vystoupení mnohdy zpestřili různými kvízy, hrami, ale i ukázkami z filmů, hudby a tanců typických pro jejich zemi.

Všichni zahraniční studenti bydleli v rodinách našich žáků i učitelů, kteří si od týdne stráveném ve společnosti anglicky hovořící návštěvy slibovali především zlepšení svých konverzačních dovedností v jazyce anglickém. Hostitelé svým návštěvám věnovali veškerý volný čas. Organizovali pro ně výlety po okolí Karlových Varů, do nočního Lokte, do hlavního města Prahy, někteří s nimi vyrazili i na maturitní ples.

První návštěva studentů byla úspěšná, což dokazuje i ten fakt, že žáci, jejich rodiče i naši obětaví kolegové jsou stále s hostujícími studenty v kontaktu. Díky za realizaci patří všem zapojeným učitelům, žákům i jejich obětavým rodičům, kteří zprvu měli jen mlhavou představu, co péče o netradiční návštěvu obnáší.

Poslední změna
30.01.2018