Okresní kolo v přespolním běhu

V pátek 2. října 2015 proběhlo již tradiční okresní kolo přespolního běhu, pořádaného naší školou. Krásné slunné počasí v ostrovském zámeckém parku přálo běžcům a závod probíhal ve slušném tempu. Závod odstartovaly v 10.00 dívčí týmy z osmi škol. Naše škola tentokrát bohužel žádné závodnice neměla. V celkovém pořadí dívek jasně zvítězily reprezentantky SOŠPg a G Karlovy Vary, které předběhly První české gymnázium KV (2. místo) a SZŠ Karlovy Vary (3. místo).

Vzhledem k neúčasti našich dívek jsme se soustředili hlavně na družstvo chlapců, které tvořil zejména lídr Vojta Kočí, jenž závod nakonec ovládl a jasně zvítězil ve skvělém čase 19:28. Další v pořadí celkově na třináctém místě doběhl Dominik Groh v čase 21:49, šestnáctý Filip Plachý 22:10, dvacátý šestý Dominik Pavlík 23:45 a na dvaatřicátém místě Lukáš Záhrobský s časem 24:24.

Ani vítězství našeho borce a ostatní umístění chlapců, bohužel nestačilo na postupová místa na krajské kolo (1. a 2. místo). Celkově jsme obsadili až čtvrtou příčku z osmi závodících chlapeckých týmů. Vítězství a postup do Sokolova si vyběhli hoši z Prvního českého gymnázia KV a druhé Gymnázium Ostrov, bronzoví skončili reprezentanti SOŠPg a G Karlovy Vary.

Závodu se celkově účastnilo 35 chlapců a 26 dívek. Na bezproblémový průběh dozíralo šest rozhodčích.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy a přejeme spoustu sportovních a školních úspěchů!