Ohlédnutí za Juniorským maratonem 2016

Ve čtvrtek 7. dubna se naši žáci zúčastnili jubilejního 20. ročníku štafetového závodu na maratonské trati – 10 x 4,2 km. Akce se konala v Karlových Varech, v parku u Alžbětiných lázní a pořádal ji Runczech – organizátor české běžecké ligy, který se již 20 let snaží povzbuzovat mladé lidi ke zdravému životnímu stylu.

Letos poprvé naši školu reprezentovala také učitelská štafeta – Běžící pohodářky. S kolegyní Renatou Zatloukalovou jsme si trať rozdělily na půl a běžely každá svůj půlmaraton.

Ze 14 týmů (13 středních škol Karlovarského kraje)  se SPŠ Ostrov – Běžící pohodáři – umístili na 7. místě a maratonskou trať zdolali za 3:13:28.

Naši školu reprezentovali tito žáci: Vojtěch Kočí (AT4B), Matěj Klouda (E1), Jitka Klaisnerová (L4), Lukáš Vaněček (AT1), Michaela Zimmermanová (L2), Lukáš Záhrobský (L4), Kateřina Trousilová (L3), Dominik Pavlík (E3), Daniel Rokůsek (ES4) a David Štefanov (L1). Všichni si zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy.

Běžící pohodářky doběhly do cíle za 3:41:37, a protože jsme byly jediné odvážné mezi učiteli, získali jsme první místo a pochvalu od organizátora Runczech.

Juniorský maraton byl pohodovou akcí. Runczech svými závody podporuje mezi žáky týmového ducha. Není totiž důležité, zda dobíháme do cíle na chvostu nebo jako olympijský šampion. Podstatná je zkušenost, kterou sdílíme s druhými lidmi, a radost, při níž překonáváme soupeře nebo jen naše vlastní hranice.