Naši atleti v Břeclavi nezklamali

Družstvo našich atletů se opět po roce probojovalo na republikové finále Středoškolského atletického poháru Corny, které se konalo tradičně v Břeclavi ve dnech 6.-7. 10. 2014. V závodě padlo několik velmi hodnotných výkonů, např. ve skoku dalekém vítěz skočil 697 cm nebo ve vrhu koulí byl vítězný výkon 16,87 metru.

Ve skoku vysokém dívek se zase představila česká reprezentantka Michaela Hrubá, která na mistrovství světa juniorů v americkém Eugene získala stříbrnou medaili.

Naši borci si vedli se střídavými úspěchy, někteří si vytvořili osobní rekordy, někteří předvedli svůj standard, jiným se závod příliš nepovedl, což se týká hlavně technických disciplín (skoků a vrhu koulí). Na jejich obhajobu musím uvést, že ve velkém chladu bylo dost problematické udržet se v závodní teplotě, když mezi jednotlivými pokusy byla prodleva skoro půl hodiny (v každé individuální disciplíně startovalo 32 sportovců).

Celkově stačily výkony našich chlapců na 12. místo ze šestnácti startujících týmů, což je v porovnání s loňským místem propad o jedno místo dolů, ale rozhodně to nelze brát jako neúspěch. A jak si tedy jednotliví reprezentanti vedli?

Největší přísun bodů pro družstvo zajistil kapitán týmu Marek Ptáček (I4), který zaběhl 1500 m za 4:29,02 min. (751 bodů) a 400 m za 53,26 s (671 bodů) a byl členem štafety, na nejlepší umístění dosáhl Tomáš Sova (ES4), který se umístil na skvělém 5. místě v běhu na 100 m časem 11,61 s (730 bodů), byl rovněž členem velmi dobré štafety, ale již se mu tolik nedařilo ve skoku dalekém, kde skočil pouze 537 cm (455 bodů).

Další skvělé výkony předvedli běžci na 100 m - Patrik Veselý (L4) časem 11,83 s (685 bodů), na 400 m - Lukáš Michalec (L4) časem 56,4 s (544 bodů) a na 1500 m - Vojtěch Kočí (AT3B) časem 4:49,77 min. (620 bodů).

Výborný výkon předvedla i štafeta na 100, 200, 300 a 400 m ve složení P. Veselý, T. Sova, M. Ptáček a L. Michalec, která zvítězila ve svém rozběhu v čase 2:10,00 min. (1236 bodů).

Dobré výkony odvedli ve vrhu koulí Ondřej Lemák (L4) - 11,55 m (579 bodů) a Michal Majzner (AT2A) - 11,42 m (571 bodů) a ve skoku dalekém benjamínek týmu Petr Valenta (S1) - 560 cm (502 bodů).

Za očekáváním naopak zůstali výškaři, na kterých se chlad asi podepsal nejvíc, oba - Stanislav Blahuš (I4) i Václav Benda (S2) skočili jen 160 cm (464 bodů).

Celkový zisk bodů = 8272 body (pro srovnání - v okresním kole to bylo 8244 body a v krajském 8191 bod). Všem bez rozdílu tedy patří poděkování za vzornou reprezentaci školy a blahopřání k dosaženému úspěchu!