Elektrotechnická olympiáda 2018

Letos podruhé se zúčastnili žáci oborů elektrotechnika technické lyceum se zaměřením elektro 6. ročníku vědomostní soutěže pro technicky orientovanou mládež pořádanou fakultou elektrotechniky na ČVUT v Praze. Celkem za naši školu soutěžilo 77 žáků. V první etapě žáci odpovídali na otázky vědomostního testu z oblastí elektrotechniky, fyziky, komunikačních technologií, elektroniky a robotiky. Rozhodoval počet správných odpovědí a čas strávený nad testem.

V této etapě obsadilo z celkového počtu 552 soutěžících první příčky 32 žáků naší školy. Mezi prvními deseti se umístili Lucie Bajcurová, Jan Hejduk a Josef Žůrek z L4, dále Ondřej Prokop, Ondřej Kilián, Václav Halilov, Tomáš Koudelka a Stanislav Strejček z E2, a v neposlední řadě Vladimír Veselý a Matyáš Hlivák z E4.

Ve druhé etapě žáci posílali své prezentace na technicky orientované projekty k posouzení odborné komisi. Naši školu reprezentovali Lucie Bajcurová a Josef Žůrek s projektem Termogenerátor, dále Vladimír Veselý a Matyáš Hlivák s projektem Měření koncentrace CO2 během výuky, a v neposlední řadě Ondřej Kreč, Adam Lhoták a Tomáš Lopatka s projektem Digitronové hodiny.

Odborná komise FEL ČVUT vybrala pro finálové kolo z celé řady přihlášených prací projekt Měření koncentrace CO2 během výuky Vladimíra VeseléhoMatyáše Hliváka z E4, kteří se 14. 12. 2018 na FEL ČVUT v Praze zúčastnili finále a získali 4. místo v rámci celé republiky.