Přírodovědné soutěže 2018/2019

Matematika

V průběhu celého školního roku se žáci zapojovali do mnoha matematických soutěží a rozhodně nezůstali pozadu v konkurenci škol ČR, naopak se jim velmi dařilo.

Na podzim 2018 jsme se již tradičně zúčastnili matematické soutěže Logická olympiáda. Do krajského kola postoupilo 7 žáků (celkem se zapojilo 258 žáků školy), z nichž se nejlépe umístili Jozef Pavlík, Tomáš Kaňka a Václav Turek, což je velký úspěch v konkurenci převážně gymnazistů. Více informací o Logické olympiádě.

Přihlásili jsme naše studenty do korespondenčního semináře VESMA, který pořádá NIDV a Univerzita Pardubice. Seminář obsahoval šest lekcí ve dvou oborech. Naši žáci velmi pěkně uspěli v konkurenci SŠ. Více informací o korespondenčním semináři.

V lednu žáci 1.–3. ročníků absolvovali školní kolo matematické soutěže a nejlepší matematici z každého ročníku se následně začali připravovat na celostátní kolo, které proběhlo na konci března (mj. i u nás ve škole). V první pětce nejlepších řešitelů z celé republiky se s excelentním výsledkem ve svých kategoriích umístila Kristýna Umlaufová (L2) na krásném 2. místěJan Pospíchal (L4) na výborném 3. místě. Podrobnější informace včetně fotodokumentace na Celostátní matematická soutěž SOŠ a SOU.

V březnu naši žáci zabodovali v soutěži Matematický Klokan, kde získal 1. místo v Karlovarském kraji Martin Struk (I4). Více o soutěži Matematický Klokan.

V Matematické olympiádě úspěšně vyřešila školní kolo a v kraji obsadila 6. místo (úspěšná řešitelka) Kristýna Umlaufová (L2).

Pětičlenný tým ze třídy L2 získal 92. příčku ze 140 týmů v ČR v soutěži Matematický náboj.

Fyzika

8 žáků z naší školy postoupilo do krajského kola Fyzikální olympiády. Nejlépe se umístila Kristýna Umlaufová (L2) na 6. místě ve své kategorii C, za ní pak na 10. místě Jan Stehlík (L2). V kategorii D se umístili od 13. místa žáci třídy E1 Marek Jati, Jáchym Horák, Jakub Černo, Josef Terč a Vladislav Pohanka.