Středoškolský atletický pohár

Z okresu až na republiku

Během září proběhl již tradiční atletický závod, Středoškolský atletický pohár, pořádaný českým atletickým svazem. Naši studenti se úspěšně zúčastnili okresního kola, kde z druhého místa postoupili do kola krajského. Krajské kolo senzačně vyhráli, díky čemuž postoupili na republikové finále do Břeclavi.

Republika v Břeclavi proběhla 12. 10. 2022 a naši dorostenci obsadili mezi elitou 13. místo, ze 16 týmů. Kluci podali opět skvělé výkony a téměř svá maxima, za zmínku stojí vynikající výkon Filipa Houdy, který skočil 184 cm do výšky a obsadil druhé místo v republice. Patrik Dytrych poslal kouli na krajském finále za 13 m. Mezi oporu patřil Vilém Šmídl a David Heřman, kteří generovali svými výkony nejvíce bodů.

Podrobnější výsledky je možné si prohlédnout zde.